Efektowna wygrana Tarnovii - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Efektowna wygrana Tarnovii

W pierwszych meczach nowego sezonu, piłkarskie drużyny z naszego miasta nie doznały porażki. Tarnovia rozgromiła Tuchovię, Metal pokonał Nową Jastrząbkę, a Unia zremisowała z Avią Świdnik.

Występującej w trzeciej lidze Unii Tarnów przyszło na inaugurację zmierzyć się na wyjeździe z Avią Świdnik. Chwilę po przerwie bramkę zdobyli gospodarze, w 58 min Damian Lubera wykorzystał natomiast podanie Dawida Sojdy. Więcej goli w tym spotkaniu już nie padło i zakończyło się ono remisem 1-1 (0-0). W środę 15 sierpnia, tarnowianie po raz pierwszy zaprezentują się na własnym boisku. W rozpoczynającym się o godz. 17 meczu zagrają z KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski.

Bardzo efektownie rozpoczęli sezon piłkarze czwartoligowej Tarnovii, którzy zagrali na własnym boisku z beniaminkiem, Tuchovią. Pierwszą bramkę strzelili wprawdzie w tym meczu w 20 min tuchowianie, potem trafiali jednak już tylko gospodarze. Już pięć minut później do remisu doprowadził Kamil Wilk. Po zmianie stron, piłkarze Tarnovii w niespełna dziesięć minut trzykrotnie (Patryk Klich w 47min, Patryk Dydyk w 49 min i Tomasz Sanok w 53 min) zmusili do kapitulacji tuchowskiego bramkarza. W końcowym kwadransie trafili jeszcze Mieszko Okoński (78 min) oraz Piotr Wałek (90 min) i mecz zakończył się wynikiem 6-1 (1-1) dla Tarnovii, która została pierwszym liderem tabeli wschodniej grupy małopolskiej czwartej ligi.

Od zwycięstwa rozgrywki rozpoczął również beniaminek klasy okręgowej, Metal Tarnów. Grający przed własną publicznością tarnowianie pokonali 3-2 (1-2) Nową Jastrząbkę. Pierwszą po powrocie do „okręgówki” bramkę zdobył dla Metalu w 14 min Maciej Wójtowicz, skutecznie wykonując rzut karny. W 48 min do drugiego tego dnia remisu doprowadził Bartłomiej Krużel, a bramkę na wagę trzech punktów zdobył w 73 min Daniel Przydział.