Efektowna wygrana juniorów MKS PM MPEC - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Efektowna wygrana juniorów MKS PM MPEC

Na inaugurację rewanżowej rundy spotkań o punkty w Małopolskiej Lidze Juniorów, prowadzona przez trenera Marcina Janasa ekipa MKS Pałac Młodzieży MPEC Tarnów zagrała na wyjeździe z UKS Krakowiak 85 Kraków. Tarnowianie nie dali gospodarzom najmniejszych szans, zwyciężając 44-18 (18-9).

Spotkanie od początku przebiegało pod dyktando gości. W 8 min po trzecim z rzędu trafieniu Przemysława Mądela, Pałac prowadził 5-0. Trzy minuty później, Oskar Klamrzyński powiększył rozmiary przewagi naszej „siódemki” do siedmiu bramek (8-1), a w 22 min po wykorzystanym przez niego rzucie karnym, tarnowianie wygrywali 13-3. Ostatnie fragmenty pierwszej połowy przyniosły grę bramka za bramkę i odsłona ta zakończyła się dziewięciobramkowym zwycięstwem MKS PM MPEC.

W pierwszych minutach po zmianie stron, krakowianie mieli ogromne problemy ze sforsowaniem tarnowskiej obrony. Pierwszą bramkę z gry zdobyli dopiero w 42 min – wcześniej dwa rzuty karne wykorzystał Albert Wiązania – po rzucie Filipa Kozioła notowano wynik 12-29. Trzy minuty później po akcji Igora Mroza było 33-12 dla Pałacu, a w 54 min Oskar Klamrzyński doprowadził do wyniku 40-16 dla naszej drużyny. W końcówce podopieczni trenera Marcina Janasa powiększyli jeszcze dzielący oba zespoły dystans. Zwyciężyli ostatecznie różnicą dwudziestu sześciu bramek i z kompletem sześciu wygranych przewodzą całej stawce.

MKS PM MPEC: Jakub Hołda, Szczepan Mortek - Przemysław Mądel 14, Oskar Klamrzyński 11, Konrad Sanek 6, Jakub Sikora 6, Igor Mróz 4, Patryk Kwarciński 2, Konrad Wątroba 1, Patryk Majcher, Korneliusz Małek.