Efektowna wygrana juniorów Zeltrans MUKS 1811 Unii - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Efektowna wygrana juniorów Zeltrans MUKS 1811 Unii

Bardzo wysokie zwycięstwo odnieśli w czwartej kolejce małopolskiej ligi juniorów, koszykarze Zeltrans MUKS 1811 Unii Tarnów. W spotkaniu odbywającym się w hali Miejskiego Domu Sportu w Tarnowie-Mościcach, podopieczni trenera Łukasza Stawarza rozgromili MKS Bank Spółdzielczy Limanowa 138-67 (38-12, 24-22, 33-17, 43-16) i zajmują aktualnie trzecie miejsce w tabeli.

Juniorzy Zeltrans MUKS 1811 Unii Tarnów

Gospodarze prowadzili w tym meczu od samego początku. W 3 min po pierwszych tego dnia punktach, najskuteczniejszego na boisku Igora Michalskiego było 6-1. Minutę później przewaga Zeltrans MUKS 1811 Unii zmalała wprawdzie do trzech punktów (8-5), ale w 6 min po dwóch akcjach Mateusza Baziaka i trafieniu Igora Michalskiego było 19-7. Kolejne minuty również przebiegały przy zdecydowanej przewadze drużyny trenera Łukasza Stawarza, która w 8 min po rzucie wolnym Igora Szczerby wygrywała 33-9.

Druga kwarta rozpoczęła się od kolejnych punktów duetu Mateusz Baziak – Igor Michalski, po których w 12 min na tablicy pojawił się rezultat 44-12. Dwie minuty później Mateusz Baziak powiększył natomiast przewagę gospodarzy do 36 punktów (50-14). Następny fragment meczu należał do gości i w 16 min było 52-23, a trzy minuty później notowano wynik 55-29. W końcówce pierwszej połowy nieco skuteczniejsi byli tarnowianie i nasz zespół prowadził 62-34.

Drugą połowę zdecydowanie lepiej rozpoczęli koszykarze Zeltrans 1811 Unii Tarnów. W pierwszej minucie tej części gry zdobyli dziewięć punktów nie tracąc żadnego i po trafieniu Igora Michalskiego wygrywali 71-34. W 23 min podopieczni trenera Łukasza Stawarza prowadzili 83-37, a trzy minuty później Igor Szczerba dwukrotnie trafiając z linii rzutów wolnych doprowadził do wyniku 89-39. W końcówce trzeciej kwarty skuteczniejsi byli zawodnicy z Limanowej, stąd też po trzydziestu minutach gospodarze wygrywali 95-51.

Ostatnią część meczu tarnowianie rozpoczęli jeszcze efektowniej niż trzecią. Dzięki punktom Mateusza Baziaka i Igora Michalskiego, początkowy jej fragment wygrali bowiem 12-0 i w 32 min po prowadzili 107-51 (zawodnik setny punkt dla Zeltrans MUKS 1811 Unii zdobył w 31 min Igor Michalski). Skuteczna gra tego duetu - zdobył on pierwsze 22 punkty dla gospodarzy w tej części meczu – spowodowała, że w 34 min było już 117-53. Potem ciężar gry w ofensywie wzięli na siebie Kacper Maziarz oraz Szymon Skrzypek. Siedemnaście zdobytych przez nich punktów, pozwoliło gospodarzom na wygranie meczu różnicą ponad 70 „oczek”.

Zeltrans MUKS 1811 Unia: Igor Michalski 41 (4x3), Mateusz Baziak 29, Kacper Maziarz 22, Mikołaj Wróbel 16 (2x3), Szymon Skrzypek 12 (1x3), Igor Szczerba 8, Szymon Kubaka 4, Nikodem Badełek 2, Hubert Bartkowski 2, Szymon Witek 2, Szymon Hajdo 0, Adam Wódka 0.