Efektowna wygrana kadetów MUKS 1811 Unii - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Efektowna wygrana kadetów MUKS 1811 Unii

W pierwszym w tym sezonie spotkaniu koszykarskiej klasy kadetów „B”, prowadzona przez trenera Łukasza Stawarza drużyna MUKS 1811 Unii Tarnów zmierzyła się na wyjeździe z STS Wikar Nowy Sącz. Spotkanie zakończyło się pewną wygraną tarnowian, którzy zdobyli o pięćdziesiąt punktów więcej od rywala.

Niedzielny pojedynek od początku przebiegał pod dyktando naszego zespołu. Już po dziesięciu minutach tarnowianie prowadzili różnicą szesnastu punktów (23-7), do przerwy ich przewaga wzrosła natomiast do 21 „oczek” (37-16).

Druga połowa przyniosła jeszcze większą dominację zespołu trenera Łukasza Stawarza. Po trzydziestu minutach młodzi koszykarze MUKS 1811 Unii wygrywali już 60-30, w ostatniej kwarcie, dzięki bardzo dobrej grze w obronie zdobyli natomiast o dwadzieścia punktów więcej od gospodarzy, zwyciężając ostatecznie 83-33 (23-7, 14-9, 23-14, 23-3).

MUKS 1811 Unia: Mikołaj Wróbel 21, Igor Michalski 18, Mikołaj Banach 14, Jędrzej Łuszcz 13, Mateusz Baziak 8, Wojciech Gancarz 5, Szymon Skrzypek 2, Eryk Styrkowiec 2, Jakub Kocan 0.