Efektowna wygrana koszykarzy MUKS 1811 Unii - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Efektowna wygrana koszykarzy MUKS 1811 Unii

Do czwartej kolejki czekali koszykarze MUKS 1811 Unii Tarnów na pierwsze zwycięstwo w drugiej lidze. Warto jednak było czekać, bo ich wygrana w wyjazdowym spotkaniu ze Startem Meble Dobrodzień była bardzo efektowna. Tarnowianie pokonali gospodarzy różnicą blisko trzydziestu punktów, zwyciężając 115-87 (35-22, 19-21, 27-16, 34-28).

Podopieczni trenera Jarosława Mosio bardzo udanie weszli w mecz. W 2 min po ośmiu punktach (w tym dwóch „trójkach”) Jacka Sulowskiego prowadzili 8-2, a minutę później po kolejnym celnym rzucie tego zawodnika 12-2. W 4 min gospodarze zmniejszyli straty do czterech punktów (8-12), ale w 5 min po rzucie za trzy punkty Mateusza Piski przegrywali 8-17. W kolejnych minutach historia powtórzyła się. W 6 min ekipa z Dobrodzienia przegrywała tylko 14-17, pod koniec 7 minuty Tomasz Bryzek doprowadził natomiast do wyniku 27-14 dla MUKS 1811 Unii. Trzynastopunktową przewagę utrzymali tarnowianie do końca pierwszej kwarty.

W drugiej kwarcie pierwsze pięć punktów zdobyli gospodarze (27-35 w 12 min). W 13 min przegrywali tylko 30-37, potem znów górą byli jednak tarnowianie, którzy w 17 min po rzucie Mateusza Piski prowadzili już 47-31. Na dwie minuty przed końcem pierwszej połowy prowadzenie MUKS 1811 Unii zmalało do siedmiu punktów (49-42), do szatni oba zespoły zeszły natomiast przy wyniku 54-43 dla naszego zespołu.

Początek trzeciej kwarty był strzeleckim popisem Mateusza Piski. W ciągu niespełna 50 sekund trzykrotnie trafił on za trzy punkty, dzięki czemu na początku 23 min tarnowianie wygrywali 65-47. Gospodarze zmniejszyli nieznacznie dzielący oba zespoły dystans (52-66 w 24 min), ale po kolejnej serii punktów tarnowskich koszykarzy, w 16 min przegrywali 52-73. Trzy minuty później po kolejnej „trójce” Mateusza Piski było nawet 81-55 dla naszego zespołu, ostatecznie do ostatniej kwarty oba zespoły przystąpiły przy prowadzeniu MUKS 1811 Unii 81-59.

Na początku czwartej kwarty obie ekipy zdobywały punkty na przemian, stąd w 32 min po rzucie za trzy punkty Jacka Sulowskiego, podopieczni trenera Jarosława Mosio wygrywali 90-69. W odpowiedzi na dwa trafienia rywali, tarnowianie zdobyli siedem punktów, doprowadzając do wyniku 97-73. Setny punkt dla MUKS 1811 Unii zdobył w 36 min z linii rzutów wolnych (77-100) Tomasz Palmowski. Na niespełna 80 sekund przed końcem tarnowianie prowadzili 113-82, aby w końcowym rozrachunku zwyciężyć różnicą 28 punktów.

MUKS 1811 Unia: Tomasz Bryzek 26, Mateusz Piska 25, Tomasz Palmowski 25, Jacek Sulowski 18, Paweł Zaczkiewicz 6, Łukasz Kasperzec 5, Michał Kaliński 4, Michał Skowron 4, Kamil Jewuła 2, Dominik Niemczura 0.