Efektowna wygrana młodziczek - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Efektowna wygrana młodziczek

W pierwszym meczu rewanżowej rundy spotkań małopolskiej ligi młodziczek, prowadzona przez trenera Tomasza Śmieszka „siódemka” MKS Pałac Młodzieży Tarnów pokonała u siebie 40-7 (21-3) UKS Dwójka Nowy Sącz. Nie było to jednak najwyższe zwycięstwo tarnowianek w tym sezonie, w szóstej kolejce wygrały bowiem na wyjeździe z Cracovią aż 60-9.

Młodziczki MKS Pałac Młodzieży Tarnów

Sądeczanki pierwszą bramkę zdobyły dopiero w 12 min, po rzucie Amelii Ormińskiej było wówczas 10-1. W tym momencie dwie najskuteczniejsze w tym meczu zawodniczki Pałacu: Julia Leśniak i Oliwia Hołda miały już w dorobku odpowiednio pięć i cztery bramki. Drugą część pierwszej połowy zawodniczki Pałacu wygrały 11-2 i do przerwy prowadziły różnicą 18 trafień.

Po pięciu minutach gry po przerwie i bramce Oliwii Hołdy było już 25-3. Piąte po przerwie trafienie tej zawodniczki dało natomiast podopiecznym Tomasza Śmieszka prowadzenie 30-4 (36 min). Na dziesięć minut przed końcem spotkania było 34-5, w ostatnich minutach tarnowianki powiększyły natomiast dzielący oba zespoły dystans o kolejne cztery „oczka”.

MKS Pałac Młodzieży: Liliana Tai 1 – Oliwia Hołda 10, Julia Leśniak 8, Oliwia Kozłowska 7, Karolina Chrobak 3, Aleksandra Czapla 3, Kamila Zając 3, Julia Wajda 2, Amelia Maślanka 1, Wiktoria Ocłoń 1, Patrycja Wentrych 1, Nikola Czupryna 0, Julia Kasprzykowska 0, Aleksandra Leśniak 0, Laura Podgórska 0.