Efektowna wygrana młodziczek - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Efektowna wygrana młodziczek

Trzecie zwycięstwo w trzecim meczu koszykarskiej ligi młodziczek odniósł prowadzony przez trenera Mariusza Siedlika zespół MKS Pałac Młodzieży Tarnów. Tarnowianki w wyjazdowym spotkaniu rozgromiły 92-21 (16-6, 31-0, 12-10, 33-5) MOSiR Bochnia.

Młodziczki (koszykarki) MKS Pałac Młodzieży Tarnów

Gospodynie ani raz w tym meczu nie prowadziły, a jedyny remis notowano w 3 min, gdy Sonia Żółty doprowadziła do wyniku 2-2. Trzy minuty później po rzucie Niny Henich było 11-2 dla Pałacu. Na minutę przed końcem pierwszej kwarty było 12-6 dla tarnowianek, po czterech punktach Elizy Urban, odsłona ta zakończyła się natomiast dziesięciopunktową wygraną MKS PM.

O drugiej kwarcie młode koszykarki z Bochni z pewnością będą chciały jak najszybciej zapomnieć. Nie zdobyły w niej powiem żadnego punktu. Podopieczne trenera Mariusza Siedlika trafiały natomiast raz za razem i do przerwy prowadziły 47-6.

W trzeciej części meczu, przez dłuższy czas nieco skuteczniejsze były koszykarki MOSiR, stąd też w 28 min notowano rezultat 16-53. W końcówce dwukrotnie trafiła Emilia Mączko, dwa punkty dorzuciła także Daria Siedlik i po trzydziestu minutach było 59-16 dla zespołu z Tarnowa.

W ostatniej „ćwiartce” wyrównane były jedynie początkowe minuty, w 33 min na tablicy pojawił się wynik 63-20. Potem tarnowianki zdobyły 25 punktów z rzędu – m.in. ośmiopunktowa seria Emilii Mączko – i w 39 min wygrywały 88-20. W odpowiedzi na celny rzut wolny gospodyń, do kosza trafiły natomiast Liwia Winkowska oraz Marlena Magiera i spotkanie zakończyło się ponad siedemdziesięciopunktową wygraną Pałacu. Zwycięstwo to mogło mieć jeszcze okazalsze rozmiary, ale tarnowianki nie wykorzystały 19 rzutów wolnych.

MKS Pałac Młodzieży: Emilia Mączko 28, Paulina Sacha 24, Daria Siedlik 11, Liwia Winkowska 9, Eliza Urban 8, Aleksandra Dogoda 4, Zofia Łabędź 4, Nina Henich 2, Marlena Magiera 2, Natalia Bogusz 0, Zuzanna Czarna 0, Kamila Skórka 0.