Efektowna wygrana na rozpoczęcie sezonu - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Efektowna wygrana na rozpoczęcie sezonu

Od efektownego zwycięstwa rozpoczęli sezon pierwszoligowi piłkarze ręczni SPR PWSZ Tarnów. W spotkaniu rozegranym w sobotę w hali Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie, gospodarze pokonali AZS Uniwersytet Radom 32-21 (14-9).

W 3 min po bramce Marcina Wajdy i dwóch trafieniach Kamila Drobieckiego, tarnowianie prowadzili 3-0. Pięć minut później goście doprowadzili jednak do remisu 3-3, a w 10 min było 4-4. W 11 min po kolejnym golu Marcina Wajdy na tablicy pojawił się wynik 6-4. Między 16 a 21 minut gospodarze rzucili natomiast trzy bramki nie tracąc żadnej i po trafieniu Kamila Drobieckiego wygrywali 11-6. Tę pięciobramkową przewagę utrzymali szczypiorniści SPR PWSZ do końca pierwszej połowy.

Po czterech minutach gry po zmianie stron było 16-11, w 35 min po rzutach Daniela Dutki i Łukasza Nowaka przewaga tarnowskiej „siódemki” wzrosła jednak do siedmiu trafień (18-11). Chwilę później pierwszą w oficjalnym meczu bramkę dla SPR PWSZ zdobył Michał Chodara i było 19-12. Na kwadrans przed końcem, po rzucie Adriana Gruszczyńskiego, goście zmniejszyli straty do pięciu „oczek” (22-17), w 49 min po akcji Emiliana Jewuły tarnowianie wygrywali jednak 26-17. W 51 min zrobiło się 26-19, ostatni fragment meczu szczypiorniści SPR PWSZ wygrali jednak 6-2, zwyciężając ostatecznie różnicą jedenastu bramek. Warto odnotować, że w 52 min bramkę na 28-19 zdobył drugi z debiutujących w tarnowskiej drużynie zawodników, Kacper Lazarowicz.

SPR PWSZ: Dawid Ciochoń, Grzegorz Barnaś – Kamil Drobiecki 4, Daniel Dutka 4, Jakub Kowalik 4, Łukasz Nowak 4, Albert Sanek 4, Marcin Wajda 4, Krzysztof Mogielnicki 3, Michał Chodara 2, Emilian Jewuła 1, Kacper Lazarowicz 1, Damian Misiewicz 1, Bartosz Niemiec, Jakub Spieszny.