Efektowna wygrana tarnowskich futsalistek - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Efektowna wygrana tarnowskich futsalistek

Pierwszy ligowy mecz mają za sobą, występujące w czwartej grupie pierwszej ligi, futsalistki Iskry Tarnów. W wyjazdowym spotkaniu podopieczne trenera Jacka Ćwika rozgromiły 14-1 (8-1) Heiro Rzeszów.

Futsalistki Iskry Tarnów

Mimo że tarnowianki pojechały do Rzeszowa w ośmioosobowym tylko składzie, nie dały gospodyniom żadnych szans. Już w 5 min po dwóch bramkach Aleksandry Skrzyniarz było 0-2. Trafienia Eweliny Bojdo i Katarzyny Trytek spowodowały natomiast, że sześć minut później Iskra prowadziła 4-0. Na bramkę zdobytą w 13 min przez Klaudię Malak, zawodniczki trenera Jacka Ćwika odpowiedziały natomiast kolejnymi dwoma trafieniami Aleksandry Skrzyniarz (15 i 17 min) oraz celnymi strzałami Karoliny Kozioł (17 min) i Eweliny Bojdo (19 min), schodząc na przerwę z siedmiobramkową przewagą.

Druga odsłona rozpoczęła się od kolejnego gola Aleksandry Skrzyniarz (21 min). W kolejnych minutach dwukrotnie na listę strzelczyń wpisywały się Nicola Salawa (22 i 30 min) oraz Karolina Kozioł (25 i 31 min), a wynik ustaliła w 36 min najskuteczniejsza na boisku Aleksandra Skrzyniarz.

Iskra: Karolina Placek – Aleksandra Skrzyniarz 6, Nicola Salawa 2, Karolina Trytek, Gabriela Kusion oraz Klaudia Skrzyniarz - Karolina Kozioł 3, Ewelina Bojdo 2.

***

W czwartej grupie pierwszej ligi występuje w tym sezonie sześć drużyn. Oprócz ekip z Tarnowa i Rzeszowa są to: KS Tyniec, Wanda Kraków, Wawel Kraków oraz Kalwarianka Kalwaria Zebrzydowska. Najbliższym rywalem Iskry będzie Wawel Kraków. Spotkanie to rozegrane zostanie w niedzielę, 20 listopada o godz. 18 w hali w Dębnie. Krakowianki mają za sobą już dwa ligowe spotkania. W pierwszym pokonały na wyjeździe 8-2 Heiro Rzeszów, w drugim przegrały u siebie 2-3 z KS Tyniec.