Efektowne wygrane młodych koszykarzy w Kielcach - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Efektowne wygrane młodych koszykarzy w Kielcach

Dwa zwycięstwa w trzech meczach wyjazdowych, tak przedstawia się bilans weekendowych pojedynków młodych koszykarzy MUKS 1811 Unii Tarnów. Swoje spotkania wygrali juniorzy i kadeci „A” tarnowskiego klubu, po zwycięstwo nie udało się sięgnąć jedynie młodzikom.

Prowadzona przez trenera Łukasza Wardzińskiego drużyna juniorów MUKS 1811 Unii w zaległym spotkaniu jedenastej kolejki zmierzyła się w Kielcach z tamtejszym MKK-MDK. W pierwszych dziesięciu minutach dość nieoczekiwanie – zwłaszcza biorąc pod uwagę wynik spotkania w Tarnowie, które gospodarze wygrali 123-53 – lepsi okazali się gospodarze. Tarnowianie szybko odrobili jednak te straty i do przerwy prowadzili już 54-46. Po trzeciej kwarcie przewaga naszego zespołu osiągnęła rozmiary trzynastu „oczek” (77-64). W ostatniej części meczu gracze MUKS 1811 Unii nie tylko nie roztrwonili tego prowadzenia, ale jeszcze wydatnie je powiększyli, zwyciężając ostatecznie 103-82 (19-23, 35-23, 23-18, 26-18).

MUKS 1811 Unia: Kamil Kucharski 27, Michał Moskal 21, Mikołaj Ciesielski 16, Andrzej Schabowski 13, Mateusz Pochroń 10, Kamil Górecki 7, Bartłomiej Kras 5, Adrian Kloch 4, Kacper Maniawski 0.

Jeszcze efektowniejsze zwycięstwo odniosła w wyjazdowym pojedynku z MKK-MDK Kielce, drużyna kadetów „A” MUKS 1811 Unii. W 2 min zaległego meczu trzynastej kolejki, po trafieniach Mikołaja Ciesielskiego i Dominika Machali, ekipa trenera Michała Skowrona prowadziła 4-0. W kolejnych minutach tarnowianie systematycznie powiększali dzielący oba zespoły dystans. Po pierwszej kwarcie prowadzili różnicą szesnastu punktów, na przerwę zeszli natomiast przy korzystnym dla siebie wyniku 61-23. Zmiana stron nie spowodowała zmiany obrazu wydarzeń na parkiecie kieleckiej hali. Po trzydziestu minutach nasz zespół wygrywał już 92-43, w ostatniej kwarcie wręcz „zdemolował” natomiast gospodarzy, wygrywając w końcowym rozrachunku 134-50 (24-8, 37-15, 31-20, 42-7).

MUKS 1811 Unia: Mikołaj Ciesielski 43, Grzegorz Idziak 25, Adrian Boduch 14, Jakub Łazarz 14, Dominik Machala 14, Kacper Maniawski 12, Adrian Szumlański 8, Adrian Barnaś 4.

Podczas weekendu nie powiodło się jedynie młodzikom MUKS 1811 Unii, którzy po słabym meczu ulegli na wyjeździe Oknoplast Koronie Kraków. W pierwszych dwóch kwartach nieznaczną przewagę osiągnęli koszykarze z Krakowa i do przerwy Oknoplast Korona Kraków prowadziła 42-33. Po siedmiu minutach gry w trzeciej kwarcie gospodarze wygrywali jeszcze 48-41. Końcówka tej odsłony należała jednak do podopiecznych trenera Łukasza Stawarza. Tarnowianie wygrali ją 10-0 (na prowadzenie wychodząc w 30 min po „trójce” Igora Michalskiego) i przed ostatnią częścią meczu prowadzili 51-48. Czwarta kwarta rozpoczęła się jednak od dziewięciu punktów Oknoplast Korony (57-51 w 33 min), która wygrała to spotkanie 68-65 (22-18, 20-15, 6-18, 20-14).

MUKS 1811 Unia: Mikołaj Wróbel 18, Bartosz Opioła 14, Mikołaj Banach 13, Igor Michalski 12, Mateusz Baziak 6, Wojciech Gancarz 2, Jakub Kocan 0, Jędrzej Łuszcz 0, Jakub Pierzchała 0, Filip Robak 0, Szymon Skrzypek 0, Eryk Styrkowiec 0.