Efektowne zwycięstwa koszykarzy MUKS 1811 Unii - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Efektowne zwycięstwa koszykarzy MUKS 1811 Unii

Kolejne mecze rozegrały młodzieżowe zespoły koszykarskie z naszego miasta. Znacznie lepsze humory po ich zakończeniu mieli z pewnością kibice MUKS 1811 Unii Tarnów. Swoje mecze wygrały bowiem – i to wysoko – zarówno drużyna kadetów „A”, jak i młodzików tego klubu. Juniorki MKS Pałac Młodzieży Tarnów rozpoczęły natomiast sezon od przegranej.

Trenowane przez Pawła Michalika juniorki MKS Pałac Młodzieży Tarnów na inaugurację rozgrywek zmierzyły się na wyjeździe z MOSiR Bochnia. Trzy pierwsze kwarty tego spotkania należały do gospodyń. Bochnianki w każdej z nich wypracowały sobie minimum dziesięciopunktową przewagę i po trzydziestu minutach prowadziły 73-39. W ostatniej kwarcie tarnowianki nieznacznie zmniejszyły straty, przegrywając w końcowym rozrachunku 59-86 (12-25, 14-24, 13-24, 20-13).

MKS Pałac Młodzieży: Magdalena Kuraś 18, Magdalena Maksymowicz 10, Oliwia Węglarz 10, Klaudia Stachura 9, Weronika Węglarz 5, Karolina Laszota 3, Kinga Bałła 2, Julia Świętochowska 2, Katarzyna Drelicharz 0, Martyna Kolbusz 0, Maria Srebro 0, Julia Węglarz 0.

Kadeci „A” MUKS 1811 Unii Tarnów zagrali w Krakowie z tamtejszą Koroną. Już pierwsza kwarta pokazała, że tarnowianie nie powinni mieć większych problemów z odniesieniem piątego z rzędu zwycięstwa. Podopieczni trenera Jarosława Mosio zdobyli w niej bowiem ponad trzy razy więcej punktów od gospodarzy. W kolejnych odsłonach tarnowianie systematycznie powiększali swoją przewagę, która ostatecznie osiągnęła rozmiary blisko czterdziestu punktów. Mecz zakończył się wynikiem 88-51 (25-8, 26-20, 18-9, 19-14) dla ekipy z Tarnowa.

MUKS 1811 Unia: Andrzej Schabowski 21, Adrian Kloch 13, Damian Banak 12, Grzegorz Idziak 11, Bartłomiej Kras 10, Mateusz Pochroń 9, Michał Moskal 6, Dominik Nowak 3, Brajan Sowa 3, Adrian Boduch 0, Mikołaj Ciesielski 0.

Podobnie jak kadeci „A”, bez porażki w tym sezonie pozostają również młodzicy MUKS 1811 Unii Tarnów. W czwartej kolejce, zespół trenera Łukasza Stawarza rozgromił na wyjeździe MKS Bank Spółdzielczy Limanowa, a najskuteczniejszy zawodnik tarnowskiej ekipy, Grzegorz Idziak sam zdobył więcej punktów niż cała drużyna gospodarzy. Tarnowianie już do przerwy prowadzili 66-13, a po trzydziestu minutach ich przewaga wzrosła do blisko osiemdziesięciu „oczek” (95-16). Koszykarzom z Limanowej jedynie w ostatniej kwarcie udało się zdobyć dwucyfrową liczbę punktów i ostatecznie przegrali 29-124 (6-32, 7-34, 3-29, 13-29).

MUKS 1811 Unia: Grzegorz Idziak 32, Adrian Szumlański 24, Igor Michalski 22, Sebastian Dynda 17, Jakub Więckowski 8, Eryk Styrkowiec 6, Miłosz Tyrka 6, Dominik Podraza 5, Wiktor Dydyński 2, Bartosz Opioła 2, Arkadiusz Cholewa 0, Szymon Skrzypek 0.