Efektowne zwycięstwa „siódemek” MKS PM MPEC - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Efektowne zwycięstwa „siódemek” MKS PM MPEC

Cztery wygrane i cztery porażki to bilans ostatnich występów młodych szczypiornistek i szczypiornistów MKS Pałac Młodzieży MPEC Tarnów. Bardzo efektowne zwycięstwa odniosły „siódemki” juniorów, juniorów młodszych i młodziczek. Po komplet punktów sięgnęła też drużyna juniorek, z porażkami pogodzić musiały się natomiast ekipy młodzików i chłopców.

Drugie zwycięstwo w czwartym meczu małopolskiej ligi juniorek odniosła prowadzona przez trenera Tomasza Śmieszka „siódemka” MKS Pałac Młodzieży MPEC Tarnów. Grające w swojej hali tarnowianki pokonały 37-35 (20-17) UKS Dwójka Nowy Sącz. Do 8 min żadnej z drużyn nie udało się wypracować przewagi większej niż jednobramkowa. W 10 min po trzecim już tego dnia trafieniu Katarzyny Kucajdy było jednak 7-4 dla Pałacu. Dwie minuty później Aleksandra Stach powiększyła przewagę gospodyń do czterech trafień (9-5), a w 15 min po kolejnej bramkowej akcji tej zawodniczki było 13-8. W 21 min sądeczanki zmniejszyły straty do dwóch bramek (15-13), ale w 24 min po dwóch rzutach karnych Aleksandry Pazdro na tablicy pojawił się rezultat 17-13. Przyjezdnym jeszcze dwukrotnie przed przerwą udało się zbliżyć na dystans dwóch „oczek”, ostatecznie pierwsza połowa zakończyła się jednak trzybramkowym zwycięstwem drużyny z Tarnowa.

Wynik po przerwie otworzyła w 32 min Dagmara Biedroń. Trzy minuty później tarnowianki prowadziły jednak różnicą jednej zaledwie bramki (21-20), a w 38 min Wiktoria Pomietło doprowadziła do remisu 23-23. Na kwadrans przed końcem notowano wynik 27-26, trzy trafienia Aleksandry Stach oraz bramka Oliwii Baut, spowodowały że w 48 min na tablicy widniał rezultat 31-26. Na cztery minuty przed końcem meczu, po bramce z rzutu karnego niezwykle tego dnia skutecznej – 17 bramek – Weroniki Pawlak, podopieczne trenera Tomasza Śmieszka prowadziły tylko 34-33, w końcówce meczu nie dały jednak odebrać sobie zwycięstwa.

MKS PM MPEC: Nadia Buch – Aleksandra Stach 9, Katarzyna Kucajda 8, Oliwia Baut 6, Aleksandra Pazdro 5, Dagmara Biedroń 4, Martyna Dębowska 3, Magdalena Leśniak 2, Daria Baut, Gabriela Brożek, Martyna Rataj.

Po czwarte w tym sezonie zwycięstwo sięgnęli juniorzy MKS Pałac Młodzieży MPEC Tarnów. W meczu rozegranym w hali tarnowskiej SP nr 23, podopieczni trenera Marcina Janasa rozgromili 44-29 (23-11) MTS Piast Skawina. Jeszcze w 8 min 5-4 prowadzili goście, trzy minuty później Oskar Klamrzyński wyprowadził jednak „siódemkę” z Tarnowa na prowadzenie 9-5. W dalszych minutach pierwszej połowy, tarnowianie systematycznie powiększali przewagę (16-8 w 19 min), a w 21 min prowadzili 18-11. Ostatnie minuty pierwszej połowy wygrali natomiast 5-0, schodząc do szatni przy dwunastobramkowym prowadzeniu.

W 39 min dzięki skutecznej grze duetu: Oskar Klamrzyński – Igor Mróz, przewaga Pałacu osiągnęła rozmiary siedemnastu „oczek” (32-15), siedem minut później gospodarze prowadzili natomiast 39-19. Jeszcze na pięć minut przed końcem po akcji Konrada Sanka było 43-24, w ostatnich fragmentach zespół ze Skawiny zmniejszył rozmiary przegranej do piętnastu bramek. Warto dodać, że w spotkaniu tym bramki zdobyli wszyscy grający w polu zawodnicy MKS Pałac Młodzieży MPEC Tarnów.

MKS PM MPEC: Sebastian Leżoń, Szczepan Mortek, Jakub Hołda – Oskar Klamrzyński 12, Igor Mróz 7, Konrad Sanek 6, Przemysław Mądel 5, Grzegorz Piska 3, Mateusz Porębski 3, Kacper Kamysz 2, Patryk Kwarciński 2, Korneliusz Małek 2, Konrad Wątroba 2.

Bardzo efektowną wygraną zanotowała również, trenowana przez Szczepana Greczyńskiego, drużyna juniorów młodszych Pałacu, która zmierzyła się na wyjeździe z MOSiR-em Bochnia. W 6 min tarnowianie prowadzili tylko 3-2, po kwadransie gry i trafieniu Jakuba Sikory było już jednak 10-3 dla Pałacu. Po okresie wyrównanej gry, w 20 min notowano wynik 6-12. Końcowe fragmenty pierwszej odsłony znów przebiegały jednak pod dyktando zespołu Pałacu, który do przerwy prowadził 18-8.

W 34 min po dwóch trafieniach Klaudiusza Kasprzyka i bramce Kacpra Zająca, przewaga Pałacu wzrosła do trzynastu trafień (21-8), a pięć minut później Konrad Wątroba doprowadził do wyniku 25-9 dla Pałacu. W 47 min po dwóch z rzędu bramkowych akcjach Dominika Starzyka na tablicy pojawił się rezultat 12-30. W kolejnych akcjach gospodarzom udało się nieznacznie zmniejszyć straty (14-30 w 51 min), a na pięć minut przed końcem przegrywali 18-34. W końcowych minutach tarnowianie zdobyli jednak pięć bramek z rzędu, wygrywając ostatecznie 39-19 (18-8).

MKS PM MPEC: Klaudiusz Kasprzyk 6, Jakub Kociuba 5, Mateusz Hoim 4, Korneliusz Małek 4, Jakub Sikora 4, Jakub Pogonowski 3, Kacper Bednarz 2, Kacper Bień 2, Michał Mucha 2, Dominik Starzyk 2, Konrad Wątroba 2, Kamil Mruk 1, Sebastian Surman 1, Kacper Zając 1.

Drugą z rzędu wygraną zanotowała trenowana przez Martę Świątek ekipa młodziczek MKS Pałac Młodzieży MPEC Tarnów, która w wyjazdowym meczu zmierzyła się z drugą drużyną SPR-u Olkusz. Już w 5 min tarnowianki po bramce Oliwii Bajgier prowadziły 5-1. Trzy minuty później dzięki dwóm z rzędu trafieniom najskuteczniejszej na parkiecie Aleksandry Leśniak ich przewaga wzrosła natomiast do pięciu „oczek” (7-2). W 10 min olkuszanki przegrywały jeszcze tylko 5-9, dziewięć minut później Oliwia Hołda doprowadziła jednak do wyniku 16-6 dla Pałacu. Ostatnie minuty pierwszej połowy przyniosły kosmetyczną jedynie zmianę wyniku; odsłona ta zakończyła się dziewięciobramkową wygraną „siódemki” z Tarnowa.

Początkowy fragment drugiej połowy tarnowianki wygrały 10-1 i w 35 min po dwóch z rzędu trafieniach Julii Leśniak prowadziły już 28-10. Dwie minuty później olkuszanki doprowadziły do stanu 13-29, ale w 40 min dzięki bramce Julii Wajdy było 32-13 dla MKS PM MPEC. W końcowych fragmentach meczu skuteczniejsze były gospodynie i mecz zakończył się wygraną Pałacu 34-18 (18-9).

MKS PM MPEC: Dominika Pabijan - Aleksandra Leśniak 13, Oliwia Bajgier 5, Martyna Adamczyk 4, Julia Leśniak 4, Julia Wajda 4, Oliwia Hołda 2, Aleksandra Czapla 1, Oliwia Kozłowska 1, Kornelia Buczek, Natalia Hajzler, Izabela Pawłowska, Olivia Popko, Patrycja Wentrych.

Punktów nie udało się natomiast zdobyć drugiej drużynie młodzików MKS Pałac Młodzieży MPEC Tarnów, której szkoleniowcem jest Paweł Pecka. W zaległym meczu trzeciej kolejki zmierzyła się ona w Tarnowie z Kusym I Kraków. W 4 min po dwóch z rzędu akcjach Mikołaja Denisiuka było 2-2, kolejne siedem bramek zdobyli jednak przyjezdni (2-9 w 13 min). W odpowiedzi czterokrotnie trafiali tarnowianie, stąd też w 18 min po dwóch rzutach karnych Jakuba Firleja notowano wynik 6-9. Ostatecznie pierwsza połowa zakończyła się pięciobramkową porażką Pałacu.

Po pięciu minutach gry po przerwie, dystans dzielący obie „siódemki” wzrósł do dziewięciu bramek (7-16), a w 34 min krakowianie prowadzili już 20-8. Sześć minut później było 24-12 dla Kusego. W dalszych fragmentach spotkanie, na celny rzut gospodarzy, krakowianie odpowiadali dwoma trafieniami i na pięć minut przed końcem było 30-15 dla gości. Tę wysoką przewagę młodzi szczypiorniści z Krakowa utrzymali do końca meczu, zwyciężając 33-19 (12-7).

MKS PM MPEC: Michał Stec, Filip Klucznik – Jakub Firlej 8, Mikołaj Denisiuk 3, Jakub Wzorek 3, Bartosz Baut 1, Krystian Bielecki 1, Kacper Marszołek 1, Kacper Rybicki 1, Tomasz Ziaja 1, Paweł Białas, Kacper Golec, Kacper Jeż.

Prowadzona przez trenera Bartosza Bommersbacha drużyna chłopców MKS Pałac Młodzieży MPEC Tarnów, w turnieju rozegranym w Tarnowie doznała trzech porażek. Z drugą drużyną Kusego Kraków tarnowianie przegrali 9-10 (6-6), pierwszej „siódemce” krakowskiego klubu ulegli 4-26 (1-11), a z SPRT LUKS Skrzyszów przegrali 7-12 (1-8).

MKS PM MPEC: Igor Majchrowicz – Mateusz Mac 7, Karol Słobodzian 5, Borys Witek 4, Jakub Chrapusta 2. Kacper Olechowski 1, Leon Ptak 1, Sebastian Podpłomyk 0, Franciszek Kania 0, Marcel Kula 0, Jan Siedlęczka 0, Karol Strzała 0, Beniamin Tokarski 0.