Efektowne zwycięstwo młodzików Pałacu - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Efektowne zwycięstwo młodzików Pałacu

W sobotę pierwszy w tym sezonie mecz o punkty w Małopolskiej Lidze Młodzików w piłce ręcznej rozegrał występujący w grupie „B” zespół MKS Pałac Młodzieży MPEC Tarnów. Inauguracja była udana dla ekipy trenera Macieja Gubernata, tarnowianie w wyjazdowym meczu pokonali 30-21 (16-11) MOSiR Bochnia.

Pierwsze minuty spotkania nie zapowiadały tak wysokiej wygranej Pałacu, w 7 min było bowiem 4-4. Dwie minuty później po rzucie Szymona Dutki goście prowadzili jednak 6-4, w 11 min Jakub Kociuba doprowadził do wyniku 9-5 dla MKS PM MPEC, a w 14 min po kolejnych dwóch trafieniach tego zawodnika było już 11-6 dla „siódemki” z Tarnowa. Kolejne cztery bramki zdobyli wprawdzie bochnianie (10-11 w 19 min), młodzi szczypiorniści Pałacu odpowiedzieli jednak na to pięcioma celnymi rzutami i w 22 min po akcji Macieja Gwoździa prowadzili 16-10.

W 28 min było 13-17. Fragment spotkania między 29 a 39 minutą tarnowianie wygrali jednak 8-2 i po rzucie Kacpra Bienia ich przewaga wzrosła do dziesięciu bramek (15-25). Na cztery minuty przed końcem gospodarze zmniejszyli wprawdzie dystans do siedmiu „oczek” (20-27), dwie bramki Radosława Musiała oraz trafienie Mateusza Rolewicza spowodowały jednak, że mecz zakończył się dziewięciobramkową wygraną Pałacu.

MKS Pałac Młodzieży MPEC: Michał Zarzycki, Kacper Kłusek – Jakub Kociuba 12, Kacper Bień 3, Korneliusz Małek 3, Szymon Dutka 2, Maciej Gwóźdź 2, Klaudiusz Kasprzyk 2, Sebastian Kula 2, Radosław Musiał 2, Dominik Jac 1, Mateusz Rolewicz 1, Kamil Gromadzki, Kacper Rybicki, Maciej Woliński.