Emilia Augustyn mistrzynią Polski juniorek - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Emilia Augustyn mistrzynią Polski juniorek

Na matach w Radomiu rozegrane zostały Mistrzostwa Polski juniorek i juniorów w judo. Z bardzo dobrej strony pokazała się w nich Emilia Augustyn (na zdjęciu) z MKS Pałac Młodzieży Tarnów, zdobywając złoty medal w kategorii 44 kg.

Emilia Augustyn

Podopieczna trenera Jerzego Szczepanika stoczyła w Radomiu dwie walki, obie wygrywając przed upływem regulaminowego czasu. W pierwszej pokonała Paulinę Jasonek z UKS Kodokan Toruń, w drugiej wygrała natomiast z Aleksandrą Babczyńską z UKS Jasiołeczka Świerzowa Polska, osiągając tym samym najlepszy rezultat w karierze.

Punktowane miejsce wywalczyła w mistrzowskiej imprezie również inna zawodniczka Pałacu, Wiktoria Wojna. Startująca w kategorii 63 kg tarnowianka zakończyła rywalizację na siódmej pozycji i również był to jej najlepszy wynik w dotychczasowych startach.

Gorzej powiodło się tym razem dwójce judoków Pałacu, mającej już na koncie sukcesy w turniejach ogólnopolskich: zwyciężczyni ubiegłorocznych zawodów Pucharu Polski juniorek młodszych, Aleksandrze Worwie (63 kg) oraz brązowemu medaliście Pucharu Polski juniorów młodszych, Krzysztofowi Aksamitowi (66 kg). Bez wygranej walki wrócił z Radomia także ich klubowy kolega, Mikołaj Szczepański (60 kg).