Emilia Nizio znów na podium - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Emilia Nizio znów na podium

Młoda tenisistka, Emilia Nizio, po raz kolejny okazała się bezkonkurencyjna, zdobywając w Wojewódzkim Turnieju Tenisowym do 12 lat, odbywającym się w Krakowie, pierwsze miejsce.

10-letnia tarnowianka w organizowanym przez KS Grzegórzki Kraków turnieju okazała się w lepszej formie niż inne zawodniczki z Małopolski, Śląska i Mazowsza. Będąc rozstawioną z numerem jeden, kolejno pokonała Zosię Strzyżewską (niestowarzyszona), Oliwię Jałochę z KS Grzegórzecki Kraków i w finale Wiktorię Moszczak z Winner Kraków w stosunku 6:4, 6:4. W trakcie turnieju Emilia wykazała się dużą odpornością psychiczną i wolą walki, pokonując starsze od siebie przeciwniczki. Wygrany turniej pozwoli Emilii w marcowej liście klasyfikacyjnej Polskiego Związku Tenisa na dalszy awans w klasyfikacji Skrzatek.

Przypomnijmy, że w ostatnim miesiącu w Mistrzostwach Polski do lat 10 w Puszczykowie Emilia została wicemistrzynią w grze pojedynczej oraz zdobyła mistrzostwo w grze podwójnej. W styczniu z kolei zdobyła mistrzostwo Małopolski do lat 12. Od początku roku zawodniczka klubu UKS ACT Sport Tarnów pozostaje niepokonana w turniejach PZT U12.

Talent i wysoka forma zawodniczki z Tarnowa zostały zauważone przez światowe firmy produkujące sprzęt tenisowy. Prawdopodobne Emilia z jedną z nich podpisze profesjonalny kontrakt zawodniczy.