Emilia bez straty seta w Kraśniku - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Emilia bez straty seta w Kraśniku

Dziesięcioletnia Emilia Nizio zwyciężyła w rozgrywanym w Kraśniku turnieju tenisowym Kraśnicka Malina Cup 2017, w którym rywalizowały zawodniczki do lat 12. Sukces zawodniczki UKS ACT Sport Tarnów jest tym większy, że w całych zawodach nie oddała rywalkom ani jednego seta.

Uczennica Zespołu Szkół Sportowych w Tarnowie rozpoczęła starty w turnieju od wygranej 6-2, 6-2 z Angeliką Soból z UTKS Dzierzkowice. Następnie w takich samych rozmiarach pokonała Maję Wróbel z Warszawianki, zwyciężyła 6-4, 6-3 Marię Andreou z Śląskiego Centrum Tenisa Pszczyna, a w ostatnim meczu grupowym wygrała 6-2, 6-2 z Różą Kiełb z MKT Stalowa Wola. Zwycięstwa te dały jej pierwsze miejsce w grupie i awans do finału, w którym jej rywalką była o dwa lata starsza Karolina Chwiejczak z Returnu Zamość.

Już pierwszy gem tego spotkania wskazywał, że pojedynek będzie bardzo zacięty, a widzowie będą świadkami gry na wysokim poziomie. Potwierdziła to dalsza rywalizacja, w której wiele gemów toczonych było do stanu równowagi. W decydujących wymianach precyzyjniejsza była jednak Emilia Nizio i to ona wygrała 6-3, 6-2.

Wygrana ta pozwoli tarnowiance piąć się wyżej w klasyfikacji skrzatek Polskiego Związku Tenisowego (na liście obowiązującej do 5 lipca, zawodniczka UKS ACT Sport zajmuje dwudzieste dziewiąte miejsce, będąc drugą tenisistką w swoim roczniku). Teraz Emilię Nizio czeka przerwa w startach. Najbliższy turniej, w którym weźmie udział to Letnie Mistrzostwa Polski do lat 10, które pod koniec sierpnia rozegrane zostaną w Piotrkowie Trybunalskim.