Final Four nie dla tarnowianek - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Final Four nie dla tarnowianek

Siatkarkom Grupy Azoty Akademii Tarnowskiej nie udało się awansować do turnieju Final Four Tauron Pucharu Polski. W rozegranym wczoraj w Bielsku-Białej spotkaniu ćwierćfinałowym, podopieczne trenera Błażeja Krzyształowicza przegrały z tamtejszym BKS Bostik ZGO 0-3 (14-25, 21-25, 16-25). Warto dodać, że tarnowianki pojechały na ten mecz w dziewięcioosobowym zaledwie składzie.

Siatkarki Grupy Azoty Akademii Tarnowskiej

W pierwszym secie po wyrównanym początku, bielszczanki zdobyły cztery punkty z rzędu i po zablokowanym przez Paulinę Damaske ataku Judyty Gawlak, prowadziły 10-4. Kolejne minuty przyniosły grę punkt za punkt, ale po kolejnym punktowym bloku gospodyń, na tablicy pojawił się wynik 15-7. Chwilę potem skutecznie zaatakowała Kertu Laak i przewaga miejscowych wzrosła do dziewięciu „oczek” (17-8). W odpowiedzi na trzy punkty tarnowianek, trzy punkty zdobyły także rywalki i notowano wynik 20-11. Niedługo później bielszczanki prowadziły 23-12, a rywalizację w tym secie zakończył punktowy blok Nikoli Abramajtys.

Na początku drugiej partii gospodynie szybko wypracowały sobie trzypunktową przewagę (4-1). Do stanu 8-5 obie drużyny punktowały naprzemiennie, ale po ataku Pauliny Damaske zrobiło się 11-5. Zepsuta zagrywka Pauliny Majkowskiej oraz skuteczne ataki tarnowianek, pozwoliły „Żyrafom” na zmniejszenie strat do trzech punktów (11-8), miejscowe szybko przywróciły jednak sześciopunktowe prowadzenie (16-10). Utrzymywało się ono aż do stanu 23-17. Tarnowianki po atakach Natashy Calkins i Julity Molendy oraz bloku Judyty Gawlak doprowadziły do wyniku 23-20, a następnie obroniły piłkę setową. W kolejnej akcji skutecznie zaatakowała jednak Joanna Ciesielczyk i BKS Bostik ZGO prowadził 2-0.

W trzecim secie, po ataku uznanej za najlepszą zawodniczkę spotkania, Majki Szczepańskiej-Pogody, na tablicy pojawił się rezultat 5-5. Dwie punktowe zagrywki bielskiej atakującej doprowadziły do wyniku 8-5, ale po zepsutym ataku Martyny Borowczak zrobiło się 9-9. Kolejne akcje należały do rywalek (13-11), tarnowianki odrobiły jednak te straty, doprowadzając do wyniku 13-13. Na tym skończyły się emocje. Po długiej akcji zakończonej punktem Martyny Borowczak, drużyna z Bielska-Białej prowadziła 16-13, a punkt zdobyty bezpośrednio z zagrywki przez Majkę Szczepańską-Pogodę dał miejscowym sześciopunktowe prowadzenie (20-14). Ostatni punkt gospodynie zdobyły po nieudanym ataku Julity Molendy.

Grupa Azoty AT: Barbara Zakościelna (2 pkt.), Victoriya Moscickaya (3), Julita Molenda (8), Karina Chmielewska (2), Judyta Gawlak (3), Wiktoria Szumera (2), Aleksandra Żurawska (libero) oraz Katarzyna Marcyniuk (5), Natasha Calkins (13).