Finał MP młodziczek bez koszykarek Pałacu - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Finał MP młodziczek bez koszykarek Pałacu

Koszykarkom MKS Pałac Młodzieży Tarnów nie udało się wywalczyć awansu do finału Mistrzostw Polski młodziczek (U-13). W półfinałowym turnieju rozegranym podczas weekendu w Kórniku, podopieczne trenerów Jacka Falkowskiego i Pawła Michalika przegrały wszystkie trzy mecze, kończąc rywalizację na czwartej pozycji.

Młodziczki (koszykarki) MKS Pałac Młodzieży Tarnów

W inauguracyjnym spotkaniu z gospodyniami zawodów, MUKS Poznań, w 4 min tarnowianki przegrywały tylko 7-10. Cztery minuty później było już jednak 8-24. Druga kwarta rozpoczęła się od dziewięciu punktów poznanianek, które w 15 min prowadziły 38-13. Dalsza część tej odsłony również należała do rywalek i do przerwy notowano rezultat 57-20 dla MUKS. Na początku czwartej minuty po przerwie, przewaga gospodyń wzrosła do 45 „oczek” (65-20), a po trzydziestu minutach prowadziły one 75-29. W 32 min poznanianki wygrywały 81-29. W kolejnych minutach nieznacznie powiększyły jeszcze natomiast rozmiary zwycięstwa, wygrywając 96-41 (29-13, 28-7, 18-9, 21-12).

Drugim rywalem Pałacu była Enea AZS AJP Gorzów Wielkopolski. Tarnowianki bardzo dobrze rozpoczęły to spotkanie i w 5 min po akcji Kamili Lechowicz prowadziły 9-3. Dwie minuty później było jednak 9-11, a na pół minuty przed końcem pierwszej kwarty zespół z Gorzowa prowadził 16-13. Dwa rzuty wolne Martyny Moskal oraz trafienie Wiktorii Olesińskiej, spowodowały jednak, że pierwsza kwarta zakończyła się wygraną Pałacu. W 12 min nasz zespół wygrywał jeszcze 20-17, ale po kwadransie gry było 20-25. Tarnowianki, po „trójce” Martyny Moskal doprowadziły do remisu 25-25 (17 min), ale do szatni zeszły przegrywając 26-33. W 28 min było już 28-44, a przed ostatnią kwartą rywalki prowadziły 52-35. Na początku 34 min ich przewaga wynosiła już 25 punktów (60-35), a mecz zakończył się ich zwycięstwem 72-50 (16-17, 17-9, 19-9, 20-15).

Po dwóch dniach wiadomo było, że do finału awansowały zespoły z Gorzowa i Poznania, stawką niedzielnego meczu Pałacu z Zagłębiem Sosnowiec było natomiast trzecie miejsce w turnieju. Spotkanie rozpoczęło się od dwóch punktów zdobytych z linii rzutów wolnych przez Izabelę Bouwman, a na początku 3 min tarnowianki prowadziły jeszcze 4-3. Potem straciły jednak 14 punktów z rzędu i w 6 min przegrywały 4-17. W końcówce pierwszej kwarty zmniejszyły natomiast straty do 9 punktów. Druga „ćwiartka” miała wyrównany przebieg. W 16 min zrobiło się wprawdzie 31-16, ale chwilę później było 31-20. Na dwie minuty przed przerwą sosnowiczanki prowadziły 37-23, ale końcówkę tej części meczu Pałac wygrał 6-0, po rzucie Julii Słowik zmniejszając dystans do ośmiu punktów (37-29). Pierwsze pięć minut trzeciej kwarty tarnowianki przegrały jednak 0-20 i mimo że w 29 min po akcji 2+1 Martyny Moskal zmniejszyły straty do 18 „oczek” (43-61), po trzydziestu minutach przegrywały 43-67. Ostatnia kwarta była popisem sosnowiczanek. Wystarczy powiedzieć, że koszykarki z Pałacu jedyne punkty z gry zdobyły w 39 min, gdy Milena Bochnak, doprowadziła do wyniku 46-94. Ostatecznie nasz zespół przegrał 46-98 (12-21, 17-16, 14-30, 3-31)

MKS Pałac Młodzieży: Martyna Moskal 29 (2x3), Julia Słowik 24, Kamila Lechowicz 19 (2x3), Natalia Bochnak 14, Wiktoria Olesińska 11, Kamila Kopeć 9, Kalina Szeliga 9, Izabela Bouwman 8, Karolina Krauze 6, Zofia Marta 4, Weronika Bańbor 2, Milena Bochnak 2, Amelia Wcisło 0, Zofia Zapała 0.