Finał Złotego Kasku nie dla tarnowian - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Finał Złotego Kasku nie dla tarnowian

Zwycięstwem Piotra Protasiewicza zakończył się rozegrany wczoraj w na torze w Tarnowie-Mościcach półfinałowy turniej „Złotego Kasku”. Żużlowiec Stelmetu Falubazu Zielona Góra zdobył 14 pkt., jedynej porażki doznając w biegu dwunastym, w którym pierwszy linię mety minął Maksym Drabik z Betardu Sparty Wrocław.

Oprócz doświadczonego, 44-letniego już zawodnika z Zielonej Góry, awans do pilskiego finału wywalczyli ponadto: Krzysztof Kasprzak (truly.work Stal Gorzów) – 13 pkt., Piotr Pawlicki (Fogo Unia Leszno) – 12 pkt. oraz wspominany Maksym Drabik – 11 pkt.

Rezerwowym w, zaplanowanym na sobotę 20 kwietnia, finale Złotego Kasku będzie inny zawodnik Betardu Sparty Wrocław, Jakub Jamróg. Wychowanek tarnowskiej Unii zakończył zawody z dorobkiem 9 pkt., w biegu dodatkowym pokonując Daniela Jeleniewskiego z Orła Łódź (Paweł Miesiąc z Speed Car Motor Lublin zrezygnował ze startu w tym wyścigu).

We wczorajszych zawodach zaprezentowali się trzej żużlowcy Unii Tarnów. Artur Czaja rozpoczął bardzo dobrze, w pierwszym biegu pokonał bowiem Krzysztofa Kasprzaka, Maksyma Drabika i Artura Mroczkę. Potem wiodło mu się jednak znacznie gorzej, łącznie wywalczył 5 pkt. (3,0,2,0,0), kończąc rywalizację na jedenastej pozycji. Artur Mroczka zdobył natomiast 4 pkt. (0,1,0,3,0) i sklasyfikowany został na dwunastym miejscu. Dwukrotnie na tarnowskim torze pokazał się także, będący rezerwowym, Mateusz Cierniak, w obu biegach zdobył po jednym punkcie, co pozwoliło mu na zajęcie szesnastej lokaty.

***

Inny zawodnik „Jaskółek”, Daniel Kaczmarek rywalizował w półfinale Złotego Kasku, rozegranym na torze w Ostrowie Wielkopolskim. Tarnowianin rozpoczął rywalizację od dwóch zwycięstw, w dwóch kolejnych wyścigach zdobył tylko jeden punkt, a w ostatnim starcie znów minął linię mety jako pierwszy. Dorobek 10 „oczek” (3,3,0,1,3) pozwolił mu na start w dodatkowym wyścigu o piąte, ostatnie premiowane awansem, miejsce. Reprezentant Unii musiał w nim uznać wyższość Tobiasza Musielaka z Orła Łódź i Krystiana Pieszczka ze Zdunka Wybrzeża Gdańsk, kończąc zawody na siódmej pozycji.