Finał nie dla koszykarek Pałacu - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Finał nie dla koszykarek Pałacu

Koszykarkom MKS Pałac Młodzieży Tarnów nie udało się niestety wywalczyć awansu do finałowego turnieju o awans do pierwszej ligi. W rozegranym w Raciborzu półfinale, podopieczne trenera Krzysztofa Wawrzonka zajęły trzecie miejsce.

Koszykarki MKS Pałac Młodzieży Tarnów

W pierwszym meczu tarnowianki zmierzyły się z Basket Ostrovią Ostrów Wielkopolski. Tarnowianki prowadziły w tym spotkaniu jedynie na samym początku, gdy punkty zdobyła Zuzanna Piwkowska. W 5 min przegrywały już 2-10, a po pierwszej kwarcie traciły do rywalek 11 punktów. W 14 min Pałac przegrywał tylko 14-20, a dwie minuty później po „trójce” Aleksandry Klimas 21-25. Na przerwę oba zespoły zeszły natomiast przy wyniku 33-27 dla Basket Ostrovii. Trzecia kwarta przyniosła wyrównaną grę i po jej zakończeniu na tablicy widniał wynik 46-40. Przy stanie 48-43 ostrowianki zdobyły 13 punktów z rzędu (61-43 w 37 min) i było praktycznie po meczu. Ostatecznie Pałac przegrał 46-64 (9-20, 18-13, 13-13, 6-18).

Na zakończenie drugiego dnia rywalizacji ekipa trenera Krzysztofa Wawrzonka zagrała z gospodyniami turnieju, RKK AZS Racibórz. W 4 min tarnowianki wygrywały 7-0, cztery minuty później było jednak 10-9 dla zespołu z Raciborza. Ostatecznie pierwsza kwarta zakończyła się trzypunktową wygraną Pałacu. W drugiej „ćwiartce” niemal cały czas utrzymywała się nieznaczna przewaga MKS PM, który jeszcze pod koniec 18 min prowadził 25-21. Końcówka pierwszej połowy należała jednak do gospodyń i do przerwy to one wygrywały 28-27. Po minucie gry po przerwie było 33-27 dla RKK AZS. Seria dwunastu punktów tarnowskich koszykarek, pozwoliła im jednak na objęcie w 26 min prowadzenia 41-36. Na niespełna dwie minuty przed końcem trzeciej kwarty było jeszcze 46-41 dla Pałacu, przed ostatnią odsłoną notowano natomiast remis 46-46. W 32 min raciborzanki wygrywały 53-48, ale na początku 37 min po akcji Emilii Wawrzon było 57-53. Nie oznaczało to końca emocji, gdyż po pięciu punktach Aleksandry Lewoń-Szczansny rywalki odzyskały prowadzenie (58-57 w 38 min). W końcówce pięć punktów zdobyła jednak Zuzanna Piwkowska i mecz zakończył się wygraną MKS PM Tarnów 62-58 (13-10, 14-18, 19-18, 16-12).

Po dwóch dniach wiadomo było, że do finałowego turnieju awansowała Basket Ostrovia, o tym kto zostanie drugim finalistą zadecydować miał natomiast niedzielny mecz pomiędzy Pałacem z SMS PZKosz II Łomianki. W 7 min po trafieniu Pauliny Liszki było 9-9, końcówkę pierwszej kwarty tarnowianki przegrały jednak 0-13. Na początku drugiej kwarty koszykarki SMS kontynuowały swoją serię i w 12 min wygrywały 27-9. W kolejnych minutach utrzymywało się kilkunastopunktowe prowadzenie rywalek, które do przerwy wygrywały 37-21. Wyrównana walka trwała także w trzeciej kwarcie, po zakończeniu której było 51-34 dla zespołu SMS PZKosz II. Początek ostatniej „ćwiartki” przypieczętował wygraną ekipy z Łomianek, która na pięć minut przed końcem prowadziła 65-36. W 38 min było nawet 74-42, ostatecznie po „trójce” Aleksandry Klimas spotkanie zakończyło się porażką naszej drużyny 46-74 (9-22, 12-15, 13-14, 12-23).

MKS Pałac Młodzieży: Paulina Liszka 32 (4x3), Zuzanna Piwkowska 32 (2x3), Aleksandra Klimas 26 (5x3), Kinga Jaworska 20 (1x3), Emilia Wawrzon 20 (2x3), Julia Hatalska 9, Weronika Węglarz 9, Sabina Stygar 6, Aleksandra Kopacz 0, Karolina Korcyl 0, Sylwia Słowik 0.