Finał nie dla tarnowianek - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Finał nie dla tarnowianek

Zawodniczkom drugiej drużyny Tarnovii nie udało się awansować do finału Pucharu Polski w piłce nożnej kobiet na szczeblu Małopolskiego Związku Piłki Nożnej. W półfinałowym spotkaniu rozegranym wczoraj na stadionie przy ul. Bandrowskiego, gospodynie przegrały 1-2 (0-0) z Podgórzem Kraków.

Po pierwszej bezbramkowej połowie, w 56 min piłkę do własnej bramki skierowała niezwykle rutynowana obrończyni Podgórza, Iwona Klimkiewicz. Dziesięć minut później do remisu doprowadziła Marlena Brzeszczyńska, a w 81 min bramkę dającą wygraną ekipie z Krakowa zdobyła Kinga Będkowska.

W finale piłkarki z Krakowa zmierzą się w środę 18 września z Puszczą Niepołomice, która w drugim wczorajszym półfinale pokonała 3-1 Dąb Zabierzów Bocheński.