Futsal: Topicar liderem po pięciu kolejkach - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Futsal: Topicar liderem po pięciu kolejkach

W piątej kolejce Tarnowskiej Ligi Futsalu Pawłowski Sport niespodzianek nie było. Wysokie, bo aż 10:1, zwycięstwo nad Pchelkowsky Tar-Sped, odniosła Grupa Azoty Prorem. Po długiej przerwie na parkiet ekstraklasy wróciła drużyna AFT MPEC. Czekał na nich głodny zwycięstw Gryf Borzęcin.

Przed tygodniem Borzęcianie musieli przełknąć gorycz porażki, zwłaszcza że trzy punkty odebrano im w samej  końcówce spotkania. W spotkaniu z AFT MPEC wynik otworzył Marcin Gruszka. Od tego momentu mecz nabrał kolorów. Szczególnie dominował żółty kolor w postaci napomnień przez sędziów. Nadmiar fauli dał Gryfowi szansę na wyrównanie, ale zawodnikom nie udało się skutecznie wyprowadzić strzału z przedłużonego rzutu karnego. Pojedynek zakończył się wynikiem 1-0.

Wyrównany pojedynek toczyły zespoły Westovii Okna Pawłowski i Rock N` Rolla. Obie znają się dobrze. Ich mecze wielokrotnie decydowały o mistrzostwie TLF. Pierwszy do siatki trafił

Przemysław Bury. Po upływie minuty wynik wyrównał jednak Bartłomiej Kryczek, oddając strzał w krótki róg. Jeszcze przed przerwą Westovia znów objęła prowadzenie, a solową akcję wykończył Artur Koza. Druga część meczu nie przyniosła już efektów bramkowych i derbowe spotkanie zostało rozstrzygnięte na korzyść „żabek”.

W pozostałych trzech przypadkach wyniki mówią jasno, kto dominował i w pełni zasłużenie zgarnął komplet punktów. Dziesięć goli Grupy Azoty PROREM było zemstą za ubiegłotygodniową wpadkę, a oberwało się za to ekipie Pchelkowsky Tar-Sped. Jedną bramkę mniej zdobyło Lumaro Elbud. Tu w roli snajperów zaprezentowali się: Szymon Adamski, Dawid Sojda, Bartłomiej Krużel, Adrian Ślęzak, Adrian Czyż i Tomasz Lipiński. Również Topicar Auto Części pięciokrotnie pokonał bramkarza rywali.