Futsaliści Unii nie sprostali spadkowiczowi - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Futsaliści Unii nie sprostali spadkowiczowi

W piątej kolejce południowej grupy pierwszej ligi futsalu, Unia Tarnów zagrała w hali Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie z AZS Uniwersytetu Śląskiego Katowice. Spadkowicz z Statscore Futsal Ekstraklasy udowodnił, że w tym sezonie bardzo dobrze czuje się na wyjazdach i pokonał „Jaskółki” 7-1 (4-0).

Mecz pierwszej ligi futsalu: Unia Tarnów - AZS UŚ Katowice

W początkowych minutach więcej okazji do zdobycia bramki mieli tarnowianie, nie mogli jednak znaleźć recepty na pokonanie dobrze spisującego się między słupkami Aleksandra Waszki. Na pierwszą bramkę czekać trzeba było do 10 min, kiedy na listę strzelców po uderzeniu lewą nogą wpisał się Adam Jonczyk. Minutę później, po strzale Michała Króla było już 0-2. Ten sam zawodnik w 17 min podwyższył prowadzenie „akademików”, a wynik do przerwy ustalił w 19 min Damian Wojtyna.

Także po zmianie stron między słupki trafiali także futsaliści z Katowic. Kolejne trafienia dla AZS UŚ Katowice były dziełem: Michała Króla (25 min), Aleksandra Waszki (32 min) oraz Roberta Gładczaka (33 min). Wynik ustalony został natomiast w 37 min, po samobójczej bramce, której autorem był Tomasz Golly.

Unia: Jakub Wałach – Konrad Podobiński, Wojciech Przybył, Robert Ślęczka, Dominik Wardzała oraz Dominik Strzelecki – Szymon Adamski, Konrad Fryś, Tomasz Grzesiak, Piotr Jodłowski, Mateusz Mroczka, Dawid Sojda, Konrad Stańczyk.

Mimo pierwszej w tym sezonie porażki, podopieczni trenera Jakuba Drwala utrzymali drugie miejsce w tabeli.