Futsaliści Unii wciąż z kompletem punktów - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Futsaliści Unii wciąż z kompletem punktów

Nie zwalniają tempa drugoligowi futsaliści Unii Tarnów. W rozegranym w niedzielę w hali Tarnowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Krupniczej spotkaniu szóstej kolejki, tarnowianie pokonali 4-2 (1-2) BSF Busko Zdrój. Szósta z rzędu wygrana umocniła tarnowian na pierwszym miejscu w tabeli.

Początek pierwszego spotkania przed swoją publicznością nie był udany dla zespołu „Jaskółek”. Goście rozpoczęli mecz z wycofanym bramkarzem i już w 1 min na listę strzelców wpisał się Dawid Kowalski. Trzy minuty później zawodnicy z Buska-Zdroju wykorzystali złe ustawienie naszej drużyny w obronie i kapitan gości, Michał Krzemiński podwyższył prowadzenie BSF-u na 2-0. Tarnowianie jeszcze przed przerwą zdobyli jednak kontaktową bramkę, w 12 min na listę strzelców wpisał się Artur Biały.

Po zmianie stron między słupki trafiali już tylko gospodarze. W 21 min do remisu doprowadził Dominik Wardzała, dwie minuty później na prowadzenie wyprowadził Unię, Kamil Tyrka. Wygraną lidera przypieczętował w 39 min grający szkoleniowiec „Jaskółek”, Kamil Pawlak.

Unia: Oskar Kwiek, Dominik Strzelecki – Artur Biały 1, Kamil Pawlak 1, Kamil Tyrka 1, Dominik Wardzała 1, Szymon Adamski, Konrad Fryś, Jacek Malisz, Kacper Ostrowski, Adrian Pasek.

W innym meczu: Sparta Spytkowice – UKS FA Futsal Pińczów 5-6.

Klasyfikacja po sześciu kolejkach: 1. Unia Tarnów – 18 pkt., 2. AZS UEK Kraków – 10 pkt. (w pięciu meczach), 3. UKS FA Futsal Pińczów – 10 pkt., 4. BSF Busko-Zdrój – 6 pkt. (w pięciu meczach), 5. Sparta Spytkowice – 3 pkt., 6. GKS Ekom Invex Remedium II Nowiny – 0 pkt. (w czterech meczach).