Futsalistki Iskry zaczynają walkę o medale - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Futsalistki Iskry zaczynają walkę o medale

Ekipa TS Iskry Tarnów rozpoczyna dzisiaj walkę w finałowym turnieju Młodzieżowych Mistrzostw Polski U-15 w futsalu. Zawody z udziałem najlepszych szesnastu drużyn w Polsce rozgrywane są w Poznaniu, a medalistki wyłonione zostaną w niedzielę.

Futsalistki Iskry Tarnów

Tarnowianki przed losowaniem grup finałowych trafiły do trzeciego koszyka. Los przydzielił je do grupy „A”, w której ich rywalkami będą: UKS Tęcza Sportis Bydgoszcz (pierwszy koszyk), UKS SMS Łódź (drugi koszyk) oraz Mundialito Grójec (czwarty koszyk). W spotkaniu inaugurującym finałowe potyczki, podopieczne trenerów Jacka Ćwika i Michała Jarząba zagrają dzisiaj o godz. 13 z UKS SMS Łódź. Jutro o godz. 9.20 zmierzą się z UKS Tęcza Sportis Bydgoszcz, a ostatnim ich grupowym przeciwnikiem będzie Mundialito Grójec (sobota, godz. 15.10). Awans do fazy pucharowej wywalczą dwa najlepsze zespoły.

W drodze do finału, futsalistki Iskry rozegrały trzy turnieje eliminacyjne. W pierwszej fazie, grając w Brzostku pokonały 3-0 AP Diament Jodłowa i 2-0 Beniaminka Krosno. W drugiej, bezbramkowo zremisowały z UKS Staszkówka Jelna, przegrały 0-4 z Beniaminkiem Krosno i 0-5 z Wierzbowianką II Wierzbno oraz pokonały 6-0 Okocimskiego CanPack Brzesko, co dało im trzecie miejsce w zawodach w Brzesku. Ostatnim etapem eliminacji był turniej w Dębnie, w którym pełniące rolę gospodyń tarnowianki pokonały po 4-0 Okocimskiego CanPack Brzesko i Beniaminka II Krosno oraz zremisowały 2-2 z Targowianką Targowisko, zajmując tym samym pierwszą lokatę.