Futsalistki Tarnovii nie zwalniają tempa - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Futsalistki Tarnovii nie zwalniają tempa

Trzecie z rzędu bardzo efektowne zwycięstwo odniosły występujące w grupie południowej 2 (małopolskiej) pierwszej ligi, futsalistki Tarnovii. W spotkaniu rozegranym w Dąbrowie Tarnowskiej, tarnowianki rozgromiły 11-2 (5-0) Wierzbowiankę II Wierzbno, dla której był to pierwszy mecz w sezonie.

Przy piłce Paulina Wałaszek

Wynik spotkania otworzyła w 5 min Agnieszka Derus, minutę później pierwszą tego dnia swoją bramkę zdobyła Gabriela Krawczyk. Na kolejne trafienia czekać trzeba było do końcowych fragmentów pierwszej połowy. W 17 min po raz drugi na listę strzelczyń wpisała się Gabriela Krawczyk, potem w krótkim odstępie czasu (19 min) wynik podwyższyły Agnieszka Derus oraz Aleksandra Skrzyniarz.

Druga połowa rozpoczęła się od wymiany celnych strzałów. W 22 min szóstą bramkę dla zespołu trenera Jacka Ćwika zdobyła Katarzyna Trytek. Minutę później tarnowska bramkarka, Anna Wełna skapitulowała po uderzeniu Katarzyny Drobny. W kolejnych minutach historia powtórzyła się – na bramkę zdobytą w 26 min przez debiutującą w pierwszej lidze Paulinę Wałaszek (na zdjęciu przy piłce), trafieniem odpowiedziała Natalia Lizończyk (27 min). Potem, do końca spotkania między słupki trafiały już tylko futsalistki Tarnovii. W 32 min ósmą bramkę dla naszego zespołu zdobyła Gabriela Gębica, kolejne dwa gole były dziełem Katarzyny Trytek (35 i 36 min), a wygraną naszej drużyny przypieczętowała w ostatniej minucie Aleksandra Skrzyniarz. Po trzech meczach Tarnovia może poszczycić się kompletem punktów i bilansem bramkowym 40-5.

Tarnovia: Anna Wełna – Katarzyna Trytek 3, Agnieszka Derus 2, Gabriela Gębica 1, Katarzyna Białoszewska oraz Gabriela Krawczyk 2, Aleksandra Skrzyniarz 2, Paulina Wałaszek 1, Aniela Drwal, Gabriela Kusion.