Futsalistki Tarnovii w finale Mistrzostw Polski - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Futsalistki Tarnovii w finale Mistrzostw Polski

Zawodniczki Tarnovii pewnie awansowały do finałów Mistrzostw Polski do lat 18, które w dniach 6-8 grudnia rozegrane zostaną w Chocianowie. W turnieju eliminacyjnym rozegranym w poniedziałek w Rzeszowie tarnowianki wygrały wszystkie cztery spotkania.

Na inaugurację aktualne wicemistrzynie Polski w tej kategorii wiekowej zmierzyły się z UKS Trójka Staszkówka Jelna, bardzo wysoko, bo 5-0 pokonując brązowe medalistki Mistrzostw Polski do lat 16. W drugim spotkaniu futsalistki z Tarnowa wygrały 3-2 z lokalnym rywalem Naprzodem Sobolów, a w trzecim zwyciężyły 5-2 gospodynie turnieju, Resovię. Na zakończenie tarnowianki pokonały natomiast 4-2 Sokół Kolbuszowa.

Tarnovia: Olga Latawska – Gabriela Krawczyk 10, Aleksandra Skrzyniarz 2, Emilia Bochenek 1, Ewelina Bojdo 1, Karolina Kozioł 1, Gabriela Łucek 1, Natalia Wzorek 1, Aniela Drwal.

Z turnieju w Rzeszowie oprócz tarnowianek awans uzyskała także ekipa UKS Trójka Staszkówka Jelna. Z pozostałych turniejów eliminacyjnych awansowały: Pogoń Tczew, Stomilanki Olsztyn, Praga Warszawa, AZS UW Warszawa, Ślęza Wrocław, Bielawianka Bielawa, TS ROW Rybnik, SWD Wodzisław Śląski, Wanda Kraków, Sparta Daleszyce, FSA Kraków oraz Respekt Myślenice. W finałowym turnieju, w którym po raz pierwszy wystąpi szesnaście drużyn, zagrają także: ubiegłoroczny mistrz Polski, Rekord Bielsko-Biała oraz gospodynie turnieju, LUKS Ziemia Lubińska.