Futsalistki nadal czekają na punkty - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Futsalistki nadal czekają na punkty

Nadal bez punktów pozostaje debiutująca w futsalowej ekstralidze kobiet, drużyna Tarnovii. W czwartej kolejce spotkań grupy południowej, tarnowianki przegrały u siebie 1-5 (0-4) z AZS UJ Kraków.

Mecz ekstraligi futsalu kobiet: Tarnovia - AZS UJ Kraków

Mecz rozgrywany w hali Tarnowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji rozpoczął się bardzo niedobrze dla zespołu trenera Michała Jarząba. Wynik już w 1 min otworzyła Natalia Nosalik, a w 2 min po strzale Clary Soquessy, krakowianki prowadziły 2-0. Ten sam duet dał o sobie znać w końcówce pierwszej połowy. W 19 min obie te futsalistki wpisały się na listę strzelczyń po raz drugi – najpierw Natalia Nosalik, chwilę później Clara Soquessa – i do przerwy „akademiczki” prowadziły 4-0.

Honorową bramkę dla gospodyń zdobyła w 29 min Gabriela Gębica, wygraną krakowianek przypieczętowała natomiast dwie minuty później Ewelina Bolko. W ostatniej kolejce pierwszej rundy, Tarnovia za dwa tygodnie, w niedzielę 12 grudnia, zagra na wyjeździe z Rekordem Bielsko-Biała.

Tarnovia: Aleksandra Kalita – Gabriela Krawczyk, Gabriela Kusion, Karolina Piwowarczyk, Katarzyna Trytek oraz Anna Bałuszyńska – Gabriela Gębica 1, Katarzyna Białoszewska, Kornelia Dudziak, Paulina Wałaszek, Natalia Wzorek.