Futsalowe finały nie dla tarnowian - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Futsalowe finały nie dla tarnowian

Rozpoczęły się eliminacje Młodzieżowych Mistrzostw Polski w futsalu. Niestety, podczas rozegranych w środę turniejów eliminacyjnych, awansu do finałów nie udało się wywalczyć ani juniorkom Tarnovii, ani młodzikom Unii Tarnów.

Piłka do futsalu

Juniorki Tarnovii były gospodyniami turnieju rozgrywanego w Dąbrowie Tarnowskiej. Tarnowianki bardzo udanie weszły w ten turniej, w spotkaniu inaugurującym zmagania rozgromiły bowiem 8-2 DAP Dębica. Niestety, w kolejnych spotkaniach wiodło im się znacznie gorzej. Jednobramkowe porażki z AZS UMCS Lublin (0-1) oraz z KSP Kielce (3-4) spowodowały, że nasz zespół zakończył rywalizację na trzeciej pozycji. Awans do finału wywalczył zespół AZS UMCS Lublin.

Młodzicy tarnowskiej Unii zaprezentowali się w turnieju w Brzesku. W pierwszym spotkaniu przegrali 1-4 z gospodarzami zawodów, AP Canpack Okocimski Brzesko. Punktów nie zdobyli również w drugim meczu, w którym ulegli 2-5 BSF Bochnia. Końcówka turnieju była zdecydowanie bardziej udana dla młodych „Jaskółek”. Remis 1-1 z Czarnymi Oleszyce oraz wygrana 3-2 z Garbarnią Kraków, pozwoliły Unii na zajęcie czwartego miejsca w zawodach. Prawo gry w turnieju finałowym zapewniły sobie AP Canpack Okocimski Brzesko oraz Garbarnia Kraków.