Futsalowe wygrane tarnowskich zespołów - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Futsalowe wygrane tarnowskich zespołów

Miniony weekend był bardzo udany dla naszych zespołów grających w ligach futsalowych. Po wygrane sięgnęły zarówno kobieca drużyna TS Iskra Tarnów, jak i męska ekipa Futsal Club Tarnów.

Piłka do futsalu

Podopieczne trenera Jacka Ćwika w przedostatnim meczu czwartej grupy pierwszej ligi kobiet zmierzyły się w Niepołomicach z tamtejszą Puszczą. Pierwsza połowa absolutnie nie wskazywała na sukces tarnowianek, które już w 1 min straciły bramkę po strzale Izabeli Janiczek. W końcówce tej odsłony Klaudia Skrzyniarz skapitulowała jeszcze po strzałach Dominiki Michalczyk (17 min) oraz Zuzanny Aksamit (19 min) i do przerwy miejscowe prowadziły 3-0.

Początek drugiej części meczu miał bardzo emocjonujący przebieg. W 23 min bramkę dla Iskry zdobyła Gabriela Kusion, potem w odstępie niespełna 60 sekund do bramki trafiały natomiast Anita Kisielewska (dwukrotnie) oraz Dominika Michalczyk. W 24 min tarnowianki przegrywały więc tylko 3-4. W odpowiedzi na dwie bramki Gabrieli Kusion (28 i 35 min), hat-tricka skompletowała także Dominika Michalczyk i w 35 min było 5-5. Końcówka spotkania należała jednak do tarnowianek. Strzały Zuzanny Wróbel (36 min) i Karoliny Piwowarczyk (40 min) przechyliły szalę zwycięstwa na korzyść naszej drużyny. Ostatecznie tarnowianki wygrały 7-5 (0-3) i zajmują trzecie miejsce w tabeli.

TS Iskra: Klaudia Skrzyniarz - Anita Kisielewska, Gabriela Kusion, Kateryna Lytvyn, Karolina Piwowarczyk oraz Milena Michałek, Natalia Olszewska, Oliwia Patyk, Zuzanna Wróbel.

***

Po bardzo ważne – drugie z rzędu – zwycięstwo sięgnęli drugoligowi futsaliści Futsal Club. W ostatnim swoim meczu czwartej grupy drugiej ligi, pokonali oni w hali Tarnowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, Tech-Project Jarosław 5-4 (1-0).

Jedyna do przerwy bramka padła w 15 min, a jej autorem był Bartłomiej Krużel. O wiele ciekawiej było po przerwie, kiedy na trafienie gospodarzy celnym strzałem odpowiadali również przyjezdni. W tym okresie bramki dla tarnowian zdobyli: Antoni Klepacki (24 min), Michał Boruch (30 min), Piotr Jodłowski (33 min) oraz Bartłomiej Krużel (39 min). Tarnowskiego bramkarza do kapitulacji zmusili natomiast: bramkarz Andrzej Mikus (27 min), Albert Zarębiński (32 min), Jakub Kubas (35 min) oraz Jacek Broda (40 min). Zwycięstwo to oznacza, że niezależnie od wyników pozostałych spotkań Futsal Club zakończy rozgrywki na szóstej pozycji.

Futsal Club: Tomasz Dudziak – Piotr Jodłowski, Antoni Klepacki, Sebastian Koza, Adrian Pasek oraz Michał Boruch, Adrian Kochniarczyk, Artur Koza, Bartłomiej Krużel, Aleksander Wójcik.