Gliwiczanki pokonane po raz drugi - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Gliwiczanki pokonane po raz drugi

W przedostatnim w tym sezonie meczu pierwszej ligi, siatkarki Grupy Azoty PWSZ Tarnów pokonały w swojej hali 3-1 (23-25, 25-21, 25-20, 25-17) AZS Politechniki Śląskiej Gliwice. Drugie w tym sezonie zwycięstwo z „akademiczkami” zapewniło tarnowiankom dziesiątą lokatę na koniec sezonu. MVP sobotniego meczu wybrana została Jowita Jaroszewicz.

Po dwóch punktach Magdaleny Szabó i wygranej przez Jowitę Jaroszewicz walce na siatce, tarnowianki prowadziły 3-0. Kilka akcji później po ataku Julity Molendy na tablicy pojawił się wynik 8-3, a dzięki wygranej przez Nikolę Abramajtys walce na siatce zrobiło się 11-5. Po czasie wziętym przez trenera gości, zespół z Gliwic odrobił dwa punkty, autowy atak Agaty Skiby spowodował jednak, że podopieczne trenera Łukasza Marciniaka wygrywały 15-8. Cztery kolejne punkty zdobył zespół ze Śląska, dzięki atakowi Jowity Jaroszewicz przewaga Grupy Azoty PWSZ wzrosła jednak do pięciu „oczek” (17-12). Punktowa zagrywka byłej zawodniczki Grupy Azoty PWSZ, Oliwii Michalak doprowadziła do stanu 17-14, po zablokowanym ataku Nikoli Abramajtys na tablicy pojawił się natomiast rezultat 19-17. Zablokowany atak Magdaleny Szabó zmniejszył przewagę gospodyń do jednego punktu (20-19), ale chwilę później kapitan tarnowskiego zespołu popisała się skutecznym zbiciem i było 22-20. Kolejne akcje należały jednak do gliwiczanek, które po ataku Oliwii Michalak prowadziły 24-22. Pierwszego setbola tarnowianki obroniły za sprawą akcji Marty Dudy, kolejny atak Oliwii Michalak przyniósł jednak koniec seta.

W drugim secie po wyrównanym początku, pięć punktów z rzędu zdobyła Jowita Jaroszewicz i Grupa Azoty wygrywała 7-3. Mało tego, po punktowym bloku Marty Dudy i Jowity Jaroszewicz oraz udanej akcji Julity Molendy przewaga naszej drużyny wzrosła do sześciu punktów (9-3). Autowa zagrywka Oliwii Michalak przyniosła Grupie Azoty PWSZ prowadzenie 12-5, kolejny fragment drugiego seta należał jednak do przyjezdnych i przy wyniku 13-11 o przerwę w grze poprosił Łukasz Michalak. Nie na wiele jednak to się zdało, autowy atak Justyny Kędziory spowodował bowiem, że gliwiczanki prowadziły 16-14. Po okresie wyrównanej gry tarnowianki zdobyły trzy punkty z rzędu i po punktowym bloku Nikoli Abramajtys oraz Karoliny Szczygieł wyszły na prowadzenie 21-19. Chwilę później było 22-21, autowy atak Agaty Skiby, punkt zdobyty z zagrywki przez Nikolę Abramajtys oraz skuteczny atak z drugiej linii Marty Dudy, spowodowały jednak, że w meczu notowano rezultat 1-1.

W trzeciej partii, do stanu 4-4 oba zespoły zdobywały punkty praktycznie na przemian, kolejny fragment meczu należał jednak do tarnowianek. Po autowym ataku Joanny Ciesielczyk nasz zespół prowadził 7-4, okres bardzo skutecznej gry Marty Dudy – zakończony asem serwisowym - dał natomiast Grupie Azoty PWSZ prowadzenie 11-5. Po punktowej zagrywce Julity Molendy przewaga miejscowych wzrosła do siedmiu punktów (13-6), nieudana akcja rywalek dała natomiast tarnowiankom prowadzenie 16-8. Udane akcje gliwiczanek pozwoliły im na zmniejszenie strat do pięciu „oczek” (17-12). Przy stanie 20-15, przyjezdne zdobyły dwa punkty z rzędu i po zablokowanym ataku Julity Molendy przegrywały tylko 17-20. Chwilę później po wygranej przez Sylwię Pelc walce na siatce było 22-19 i Łukasz Marciniak poprosił o przerwę w grze. Po powrocie na boisko oba zespoły zdobyły po punkcie. Następnie w dziewiąty metr posłała jednak piłkę Magdalena Szabó, a w kolejnej akcji skutecznie ze środka zaatakowała Jowita Jaroszewicz i trzecia partia zakończyła się wygraną ekipy z Tarnowa.

W czwartym secie tarnowianki szybko wypracowały sobie czteropunktową przewagę (5-1 po asie serwisowym Karoliny Szczygieł), a po autowym ataku Agaty Skiby prowadziły 8-3. W kolejnych minutach nasze siatkarki systematycznie powiększały przewagę, która po kolejnym nieudanym ataku kapitan drużyny gości wzrosła do ośmiu punktów (14-6). Następne akcje przyniosły grę punkt za punkt i po „kiwce” Magdaleny Szabó było 18-10. Tarnowianki zdobyły także kolejne trzy punkty i po zablokowanym przez Nikolę Abramajtys ataku Angeliki Wystel wygrywały już 21-10. W odpowiedzi trzy punkty zdobyły wprawdzie także rywalki (21-13), ale po autowej zagrywce        Valerii Nudhy zrobiło się 23-14. Gliwiczanki zmniejszyły jeszcze straty do siedmiu punktów (23-16), czas wzięty przez trenera Łukasza Marciniaka uspokoił jednak poczynania jego podopiecznych. Ostatni w sobotnim punkt zdobyła Marta Duda, obijając blok rywalek.

Grupa Azoty PWSZ: Magdalena Szabó, Julita Molenda, Sabina Podlasek-Pazdan, Aleksandra Buczek, Nikola Abramajtys, Jowita Jaroszewicz, Olga Samul (libero) – Dominika Minicz, Marta Duda, Justyna Kędziora, Karolina Szczygieł.