Grad medali młodych pływaków - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Grad medali młodych pływaków

Młodzi pływacy z Tarnowa w ostatnich dniach z powodzeniem rywalizowali w dwóch rozgrywanych w Oświęcimiu imprezach o randze pływackich mistrzostw województwa małopolskiego. Łącznie zdobyli w nich aż 35 medali.

Matylda Szwiec

W Mistrzostwach Województwa Małopolskiego Dzieci i Młodzików (11-13 lat) najlepiej zaprezentowali się, trenowani przez Annę Jasiak, zawodnicy UKS Sokół Mościce Tarnów: Matylda Szwiec (na zdjęciu) oraz Piotr Makowski. Matylda Szwiec pięciokrotnie stanęła na najwyższym stopniu podium, triumfując w wyścigach na 50 i 100 metrów stylem dowolnym, 50 i 100 metrów stylem motylkowym oraz 100 metrów stylem zmiennym. Dało jej to drugie miejsce w klasyfikacji generalnej 12-latek. Pięć medali – złote na 100 metrów stylem grzbietowym i zmiennym, srebrne na 50 i 100 metrów stylem dowolnym oraz 100 metrów stylem zmiennym – wypływał również Piotr Makowski, który zajął trzecią pozycję w „generalce” 12-latków.

Pozostałe medale dla UKS Sokół Mościce zdobyli w tych mistrzostwach: Joanna Kuryś – srebrne na 200 metrów stylem dowolnym i grzbietowym oraz brązowy na 100 metrów stylem dowolnym, Salomea Lizak – brązowe na 50 metrów stylem dowolnym i motylkowym, Izabela Woźny – brązowe na 100 i 200 metrów stylem klasycznym oraz Martyna Gorgosz – brązowy na 800 metrów stylem dowolnym. Trzykrotnie na podium stawały również sztafety UKS Sokół Mościce. Brązowy medal zdobyła sztafeta 4x100 metrów stylem dowolnym (Joanna Kuryś, Matylda Szwiec, Gabriela Srebro, Nikola Borczuch) 12-latek. Sztafeta 13-latek, płynąca w składzie: Izabela Woźny, Salomea Lizak, Martyna Gorgosz i Marcelina Augustyn, wywalczyła natomiast srebro w wyścigu na 4x100 metrów stylem dowolnym oraz brąz na dystansie 4x50 metrów stylem zmiennym.

Bardzo dobrze w Mistrzostwach Województwa Małopolskiego Dzieci i Młodzików zaprezentowali się również reprezentanci UKS Peyomi Tarnów. Spośród podopiecznych trenerów Sylwii i Szymona Szwieców najwięcej powodów do zadowolenia miała Liliana Książczyk, zostając mistrzynią województwa na 100 i 200 metrów stylem klasycznym oraz wicemistrzynią na 50 metrów stylem klasycznym. Brązowe medale na wszystkich tych trzech dystansach zdobyła Laura Czuchra. Na najniższym stopniu podium stanęli także: Bernard Bałut (200 metrów stylem klasycznym) oraz Kacper Bednarz (100 metrów stylem zmiennym).

***

W Otwartych Mistrzostwach Małopolski, Maria Łakoma triumfowała w wyścigach na 200 i 400 metrów stylem dowolnym, a na dystansie 800 metrów stylem dowolnym była druga. Nina Grajdura zdobyła natomiast brązowe medale na dystansach 200 i 400 metrów stylem zmiennym oraz 800 metrów stylem dowolnym. Trenerką obu zawodniczek jest Urszula Mróz.