Grad medali za zakończenie sezonu - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Grad medali za zakończenie sezonu

Po raz kolejny z bardzo dobrej strony pokazali się młodzi pływacy UKS Sokół-Mościce występujący w zawodach w Piekarach, w Oświęcimiu i Gliwicach. Na zakończenie sezonu podopieczni trenerów Anny Jasiak i Ryszarda Mroza wywalczyli dwadzieścia cztery medale.

W odbywających się w Piekarach Międzywojewódzkich Drużynowych Mistrzostwach Młodzików 12-letnich, czterokrotnie na najwyższym stopniu podium stanął Tymoteusz Jarząb. Trenowany przez Annę Jasiak tarnowianin okazał się najszybszy na dystansach 100 metrów stylem dowolnym – 1:04.69 min, 400 metrów stylem dowolnym – 4:48.18 min, 100 metrów stylem grzbietowym – 1:13.03 min oraz 200 metrów stylem grzbietowym – 2:34.47 min.

Złoty medal wywalczył w tych zawodach także Filip Korman, triumfując w wyścigu na 100 metrów stylem motylkowym – 1:07.10. Do „złota” dorzucił także „brąz” na dystansie 400 metrów stylem dowolnym – 5:02.04 min.

Mikołaj Jurkiewicz przywiózł natomiast z Piekar trzy medale: srebrne wywalczone na dystansach 100 i 400 metrów stylem dowolnym (czasy odpowiednio: 1:06.25 min i 4:55.02 min) oraz brązowy zdobyty w wyścigu na 200 metrów stylem klasycznym – 3:06.99 min.

Dwa miejsca na podium wywalczyły w tych mistrzostwach także sztafety UKS Sokół-Mościce. Srebrny medal zdobyła płynąca w składzie: Tymoteusz Jarząb, Filip Korman, Mikołaj Jurkiewicz, Natalia Biedrzycka, sztafeta 4x50 metrów stylem dowolnym – 2:03.56 min, brązowy - sztafeta 4 x50 metrów stylem zmiennym (2:20.05 min), którą tworzyli: Tymoteusz Jarząb, Filip Korman, Mikołaj Jurkiewicz, Filip Wadas.

Pływacy z roczników 2007-2008 rywalizowali w Piekarach w zawodach o Puchar Prezesa Małopolskiego Okręgowego Związku Pływackiego. Najlepiej spośród podopiecznych trenera Ryszarda Mroza zaprezentował się Bartosz Bogacz. W rywalizacji jedenastolatków zdobył on złote medale na dystansach 100 i 200 metrów stylem dowolnym (1:18.25 min oraz 2:45.03 min) oraz zajął drugie miejsca w wyścigach na 50 metrów stylem motylkowym – 39.41 s i 100 metrów stylem zmiennym – 1:29.86 min. W tej samej kategorii wiekowej brązowy medal zdobyła Anna Hajdo na 100 metrów stylem grzbietowym – 48.47 s. Wśród dziesięciolatek trzecia w wyścigu na 25 metrów stylem motylkowym była natomiast Maria Łakoma – 20.40 s.

W rywalizacji drużynowej, dwunastolatkowie UKS Sokół-Mościce zajęli drugie miejsce w klasyfikacji medalowej i czwartą lokatę w klasyfikacji punktowej, ich o rok młodsi koledzy zapewnili sobie natomiast trzecią pozycję w klasyfikacji punktowej.

W rozgrywanych w Oświęcimiu Mistrzostwach Województwa Małopolskiego, srebrny medal w rywalizacji zawodników szesnastoletnich i starszych wywalczył Dawid Jurkiewicz, pokonując dystans 200 metrów stylem grzbietowym w bardzo dobrym czasie 2:22.14 min.

Doskonale spisał się również występujący w zawodach Otylia Swim Cup w Gliwicach, Igor Szczerba, zdobywając sześć medali w zmaganiach trzynastolatków. Triumfował on w wyścigach na 50 metrów stylem grzbietowym – 31.38 s, 100 metrów stylem grzbietowym – 1:08.11 min, 200 metrów stylem grzbietowym – 2:26.99 min oraz 200 metrów stylem zmiennym – 2:29.09 min, był drugi na dystansie 200 metrów stylem dowolnym – 2:11.60 min i trzeci na 400 metrów stylem dowolnym – 4:39.55 min. W łącznej klasyfikacji trzynastolatków tarnowianin wywalczył trzecie miejsce.

Warto dodać, że tydzień wcześniej Igor zdobył cztery medale w odbywających się w Krakowie zawodach drugiej rundy Międzywojewódzkich Drużynowych Mistrzostw Młodzików 13-letnich. Reprezentant UKS Sokół-Mościce zwyciężył tam w wyścigach na 100 i 200 metrów stylem grzbietowym (1:05.79 min i 2:22.07 min) oraz był trzeci na dystansach 100 i 400 metrów stylem dowolnym (59.38 s oraz 4:33.28 min).