Grupa Azoty PWSZ przegrała po tie-breaku - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Grupa Azoty PWSZ przegrała po tie-breaku

Po ubiegłotygodniowej wygranej w Poznaniu, w sobotę grające przed własną publicznością siatkarki Grupy Azoty PWSZ Tarnów nie sprostały E.Leclerc Radomce Radom, przegrywając 2-3 (25-27, 25-17, 26-24, 16-25, 11-15). Po siedmiu kolejkach podopieczne trenera Michała Betlei zajmują ósme miejsce w tabeli, tracąc tylko punkt do plasującej się na piątej pozycji ekipy SMS PZPS Szczyrk.

Początek pierwszego seta przebiegał pod dyktando radomianek. Pierwszy punkt zdobyła wprawdzie Magdalena Szabó, ale chwilę później po punktowej zagrywce Majki Szczepańskiej było 2-5. Gospodynie odzyskały przewagę dopiero po wygranej przez Magdalenę Pytel walce na siatce, kiedy na tablicy pojawił się wynik 8-7. Kolejny atak Magdaleny Szabó przyniósł tarnowiankom prowadzenie 14-12, chwilę później po skutecznym bloku rywalek nasze siatkarki przegrywały jednak 15-18. W dalszych fragmentach pierwszego seta cały czas utrzymywała się nieznaczna przewaga ekipy z Radomia. Przy stanie 24-22 dla radomianek, miejscowe obroniły dwa setbole (ataki Magdaleny Pytel i Magdaleny Szabó). Po skutecznym ataku tej drugiej wybroniły także trzecią piłkę setową, ale skuteczna akcja Soni Kubackiej zadecydowała o wygranej w tej partii drużyny z Radomia.

W drugim secie radomianki szybko wypracowały sobie trzypunktową przewagę (2-5), a chwilę później wygrywały 7-3. Kilka błędów w ich wykonaniu spowodowało jednak, że siatkarki Grupy Azoty PWSZ zdobyły sześć punktów z rzędu, wychodząc na prowadzenie 9-7. Po autowym ataku Julity Molendy przewaga tarnowianek wzrosła do czterech „oczek” (15-11). W tym momencie o czas poprosił trener drużyny z Radomia, Jacek Skrok i chwilę później strata jego podopiecznych zmalała do jednego punktu (15-14). Od tej pory na boisku niepodzielnie panowały siatkarki z Tarnowa, które po wygranej przez Magdalenę Pytel walkę na siatce doprowadziły do rezultatu 24-15. Rywalki obroniły dwie piłki setowe, autowa zagrywka Renaty Białej zakończyła jednak tego seta.

W trzeciej partii zanosiło się na łatwą wygraną zespołu trenera Michała Betlei. Od stanu 6-6 na prowadzeniu były bowiem tarnowianki. Ich przewaga była wprawdzie początkowo niewielka, zmieniło się to jednak, gdy w polu zagrywki stanęła Sabina Podlasek. Gospodynie zdobyły wówczas sześć punktów z rzędu i po ataku Mai Bodzęty wygrywały 19-12. Chwilę później Magdalena Szabó doprowadziła do wyniku 21-15 i siatkarki Grupy Azoty PWSZ uwierzyły chyba, że prowadzą już 2-1. Tymczasem przyjezdne zdobyły siedem punktów z rzędu, wychodząc na prowadzenie 22-21. Mało tego po ataku Majki Szczepańskiej wygrywały 24-23 i miały piłkę setową. Na szczęście dla gospodyń, w końcówce seta dwukrotnie skutecznie zaatakowała Maja Bodzęta, a blok Magdaleny Pytel i Mai Bodzęty przechylił szalę zwycięstwa na korzyść zespołu z Tarnowa.

Czwarty set przyniósł wyrównaną walkę jedynie do stanu 12-12. Od tej pory dominowały w nim radomianki. Po ataku Julity Molendy prowadziły one 16-12, a błąd dopiero co wprowadzonej na boisko Izabeli Matyszczak pozwolił im na powiększenie przewagi do siedmiu punktów (13-20). Przy stanie 15-24 tarnowianki obroniły jeszcze setbola, atak Gabrieli Ponikowskiej spowodował jednak, że o wszystkim zadecydować miał piąty set.

Dla tarnowianek był to pierwszy w tym sezonie tie-break, rywalki grały w nim już po raz szósty. Początek należał do zawodniczek Grupy Azoty PWSZ, które po ataku Sabiny Podlasek objęły prowadzenie 4-2. W tym momencie rywalki zdobyły jednak sześć punktów z rzędu i zmiana stron nastąpiła przy korzystnym dla nich wyniku 8-4. Po ataku Magdaleny Pytel było tylko 8-9, siatkarki z Radomia szybko przywróciły jednak czteropunktowe prowadzenie (9-13). Po ataku w siatkę Majki Szczepańskiej strata gospodyń zmalała jeszcze do dwóch punktów, kolejne dwie akcje przyniosły jednak punkty przyjezdnym i to one cieszyć mogły się z czwartego w tym sezonie zwycięstwa. Najlepszą zawodniczką meczu uznana została libero radomskiego zespołu, Olga Samul.

Grupa Azoty PWSZ: Magdalena Szabó, Adrianna Lewandowska, Magdalena Pytel, Sabina Podlasek, Maja Bodzęta, Aleksandra Stachowicz, Paulina Filipowicz (libero) oraz Adrianna Sobczak, Paulina Głaz, Izabela Matyszczak i Zuzanna Pieczka.