Grupa Azoty Unia w trzeciej rundzie PGNiG Pucharu Polski - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Grupa Azoty Unia w trzeciej rundzie PGNiG Pucharu Polski

Piłkarze ręczni Grupy Azoty Unii Tarnów wywalczyli wczoraj awans do trzeciej rundy PGNiG Pucharu Polski. Podopieczni trenera Tomasza Strząbały w wyjazdowym meczu pokonali 36-30 (17-17) SMS ZPRP I Kielce.

Piłkarze ręczni Grupy Azoty Unii Tarnów

Początek spotkania zapowiadał sporą niespodziankę. Po drugiej tego dnia bramce Krystiana Jurasika (syna byłego reprezentanta Polski, Mariusza), w 7 min młoda „siódemka” z Kielc prowadziła bowiem 7-1. W 13 min Paweł Podsiadło doprowadził do wyniku 8-4, ale trzy minuty później po dwóch akcjach Piotra Mielczarskiego i rzucie Jakuba Welcza, gospodarze wygrywali różnicą siedmiu „oczek” (11-4). Jeszcze w 19 min było 13-6, cztery minuty później Keisuke Matsuura doprowadził do rezultatu 13-10. Na pięć minut przed końcem pierwszej połowy kielczanie prowadzili 16-12. W końcowych fragmentach tej odsłony czterokrotnie trafił jednak Paweł Podsiadło, kieleckiego bramkarza pokonał też Keisuke Matsuura i na przerwę oba zespoły zeszły przy remisowym rezultacie.

Po raz pierwszy na prowadzenie tarnowianie wyszli w 31 min po trafieniu Michała Słupskiego. Chwilę potem zdobyli cztery bramki z rzędu i w 37 min po akcji innego skrzydłowego, Marcina Wajdy wygrywali 22-18. Po okresie gry bramka za bramkę, dwukrotnie na listę strzelców wpisał się Taras Minotskyi i w 42 min notowano wynik 21-26. Gospodarze nie zamierzali jednak dać za wygraną i w 54 min po trafieniu Tymoteusza Bojarczuka zmniejszyli straty do dwóch bramek (28-30). Dwubramkowe zaledwie prowadzenie Grupy Azoty Unii (32-30) utrzymywało się jeszcze w 56 min. Końcówka spotkania należała jednak do tarnowian. Dwie bramki Michała Słupskiego oraz trafienia Pawła Podsiadły i Alberta Sanka przypieczętowały wygraną „siódemki” z Tarnowa.

Grupa Azoty Unia: Marek Bartosik, Patryk Małecki – Paweł Podsiadło 10, Michał Słupski 7, Taras Minotskyi 5, Albert Sanek 4, Kenya Kasahara 3, Aliaksandr Bushkou 2, Jakub Kowalik 2, Keisuke Matsuura 2, Marcin Wajda 1, Przemysław Mrozowicz, Jakub Sikora, Shuichi Yoshida, Ajdin Zahirović.