Halowe Mistrzostwa Polski osób niepełnosprawnych w Lekkiej Atletyce - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Halowe Mistrzostwa Polski osób niepełnosprawnych w Lekkiej Atletyce

W miniony weekend w Spale odbyły się Halowe Indywidualne Mistrzostwa Polski osób niepełnosprawnych w Lekkiej Atletyce.

Były to pierwsze zawody rangi Mistrzostw Polski w tym sezonie, w których udział wzięli również sprinterzy tarnowskiego START-u: Kozioł Agnieszka, Sikorski Tomasz oraz debiutująca w barwach START Tarnów Joanna Mazur. Zawodnicy Ci wywalczyli w sumie 6 medali: 2 złote, 2 srebrne i 2 brązowe.

Niezwykle udany debiut zaliczyła Joanna Mazur, która zdobyła w Spale dwa złote i jeden srebrny medal. Zawodniczka wygrała w biegach na 60 i 200m uzyskując w pierwszym czas 9,24 sek. i 861 pkt. oraz 31,46 sek. i 733 pkt. w drugim. W biegu na 400m Aśka uzyskała czas 69,06 sek. co dało jej 713 pkt. i pozwoliło uplasować się na drugim miejscu.

2 brązowe medale ze Spały przywiozła Agnieszka Kozioł, która zajęła trzecie miejsce w biegach na 60 i 400m. Pierwszy bieg (60m) Agnieszka ukończyła w czasie 10,10 sek. i uzyskała 725 pkt., natomiast dystans 400m pokonała w 80,46 sek. co dało jej 563 pkt. i trzecie miejsce.

Z jednym medalem w dorobku zawody ukończył Tomasz Sikorski, który na dystansie 400m uzyskał czas 67,66 sek. co dało 655 pkt. i drugie miejsce w klasyfikacji końcowej biegu. Zawodnik ten może też mówić o wielkim pechu, który dopadł go w biegu na 60m. W pierwszym podejściu popełnił falstart za co został upomniany żółtą kartką, natomiast w drugim podejściu na około dwa metry przed metą zaliczył niefortunny upadek, tym bardziej bolesny że wychodził w tym momencie na drugie miejsce.