Hetman Killer’s mistrzem półmetka - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Hetman Killer’s mistrzem półmetka

Dobiegła końca pierwsza runda spotkań, organizowanej przez Jarosława Nowaka, Tarnowskiej Ligi Koszykówki BIG 3. Na półmetku liderem jest ekipa Hetman Killer’s, która w pojedynku dwóch czołowych drużyn zdeklasowała Zdrowy Projekt. Awans na pierwsze miejsce był możliwy dzięki pierwszej w tym sezonie przegranej dotychczasowego przodownika, ekipy Sharks. Warto również odnotować pierwsze zwycięstwo drużyny Ecofishing.

W pierwszym meczu piątej rundy, w hali Miejskiego Domu Sportu w Tarnowie-Mościcach zmierzyły się Hetman Killer’s oraz Zdrowy Projekt. Od początku inicjatywa w tym spotkaniu należała do „Kilerów”, którzy już do przerwy wypracowali sobie ponad dwudziestopunktową przewagę. W drugiej połowie nic się nie zmieniło i ekipa Hetman Killer’s zwyciężyła różnicą trzydziestu dziewięciu „oczek”. Mecz ten był pojedynkiem dwóch snajperów, Tomasz Gębarowski zdobył 54 pkt (dziesięciokrotnie trafiając za trzy punkty), a dorobek Adriana Kochanka to 43 pkt. i siedem „trójek.

Ostatnie spotkanie pierwszej rundy nie dostarczyło już takich emocji. W pojedynku drużyn, które przegrały wszystkie wcześniejsze mecze, zdecydowanie lepsi okazali się koszykarze Ecofishing. Ich sukces jest tym cenniejszy, że przystąpili do tej konfrontacji w trzyosobowym zaledwie składzie. Największy wkład w to zwycięstwo miał Piotr Badełek, któremu zabrakło jednego „oczka” do osiągnięcia granicy 50 zdobytych punktów.

Wyniki

Hetman Killer’s – Zdrowy Projekt 121-82 (59-37)

Hetman Killer’s: Tomasz Gębarowski 54 (10x3), Maciej Baran 20, Błażej Niepsuj 18, Jarosław Nowak 15 (3x3), Tomasz Niskowski 14

Zdrowy Projekt: Adrian Kochanek 43 (7x3), Paweł Pabian 20, Jacek Put 11 (2x3), Marcin Put 8

MVP meczu: Tomasz Gębarowski (Hetman Killer’s)

Sharks: Wojciech Kuraś 38 (3x3), Jakub Maciejewski 34 (6x3), Paweł Kłósek 12, Bogusław Świtek 10

Ecofishing – Wild Ballers 86-51 (41-22)

Ecofishing: Piotr Badełek 49 (5x3), Krzysztof Witiak 26 (2x3), Sławomir Jarosz 13

Wild Ballers: Mikołaj Ginter 18, Oskar Janowiec 14, Maciej Lewandowski 11, Paweł Grzywacz 8

MVP meczu: Piotr Badełek (Ecofishing)