Hetman Killer’s mistrzem półmetka - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Hetman Killer’s mistrzem półmetka

Zakończyła się pierwsza runda spotkań Tarnowskiej Ligi Koszykówki BIG 3. Jej mistrzem została ekipa Hetman Killer’s, która na półmetku poszczycić może się dorobkiem czterech zwycięstw i jednej tylko porażki.

W spotkaniu otwierającym ostatnią kolejkę pierwszej rundy na boisku hali Miejskiego Domu Sportu w Tarnowie-Mościcach zmierzyły się Hetman Killer’s oraz Silni i Wysportowani, czyli zespoły mające po czterech kolejkach po trzy zwycięstwa. W pierwszej połowie o siedem punktów skuteczniejsi okazali się koszykarze Hetman Killer’s. W drugiej połowie gra była znacznie bardziej wyrównana, gracze Hetman Killer’s nie pozwolili jednak odebrać sobie wypracowanej do przerwy przewagi i to oni świętować mogli czwartą w tej edycji wygraną.

Bez zwycięstwa zakończyła pierwszą rundę ekipa Sharks, która w drugim sobotnim spotkaniu zmierzyła się ze Zdrowym Projektem. Pojedynek ten miał wyrównany przebieg. W obu połowach nieznacznie lepsi okazali się w nim jednak koszykarze Zdrowego Projektu i to oni cieszyć mogli się z pięciopunktowego zwycięstwa, dającego im czwartą lokatę na koniec pierwszej rundy.

Ostatnim akcentem piątej kolejki spotkań TLK BIG 3 był pojedynek Pro Beauty z Damar Ciastka. Do przerwy o jeden punkt lepsza okazała się pierwsza z tych drużyn. W drugiej połowie, dzięki skutecznej grze najlepiej punktującego zawodnika piątej kolejki, Błażeja Żmudy, koszykarze „Ciastek” z nawiązką odrobili jednak te straty, odnosząc tym samym trzecie w rozgrywkach zwycięstwo.

Wyniki

Hetman Killer’s – Silni i Wysportowani 90-84 (42-35)

Hetman Killer’s: Tomasz Gębarowski 39 (1x4 i 5x3), Maciej Baran 26 (2x3), Błażej Niepsuj 13, Sebastian Pasternak 6, Tomasz Niskowski 4, Grzegorz Komendacki 2

Silni i Wysportowani: Marek Gacoń 23, Daniel Olesik 18, Paweł Trześniowski 18, Rafał Krukar 12, Marcin Ślęzak 9, Paweł Wcisło 4

MVP meczu: Tomasz Gębarowski (Hetman Killer’s)

Sharks – Zdrowy Projekt 86-91 (38-40)

Sharks:Adrian Kochanek 30 (5x3), Jarosław Leśniak 30 (6x3), Wojciech Kuraś 24, Bogusław Świtek 2, Przemysław Warzecha 0

Zdrowy Projekt: Paweł Pabian 33 (2x3), Daniel Stawarski 32 (3x3), Mateusz Piska 20 (2x3), Miłosz Stawarz 4.

MVP meczu: Daniel Stawarski (Zdrowy Projekt)

Pro Beauty – Damar Ciastka 77-80 (41-40)

Pro Beauty: Dawid Łazarz 33 (3x3), Rafał Piwowarczyk 20 (2x3), Piotr Badełek 14, Mateusz Górski 4, Krzysztof Witiak 4, Paweł Kłósek 2

Damar Ciastka: Błażej Żmuda 40 (2x3), Daniel Legieć 12, Maciej Czosnyka 10 (2x3), Jakub Gurbisz 10, Artur Sobczyk 6, Dawid Legieć 0

MVP meczu: Błażej Żmuda (Damar Ciastka)

Kolejność po pięciu rundach: 1. Hetman Killer’s – 9 pkt., 2. Silni i Wysportowani – 8 pkt. (+33), 3. Damar Ciastka – 8 pkt. (+18), 4. Zdrowy Projekt – 8 pkt. (-2), 5. Pro Beauty – 7 pkt., 6. Sharks – 5 pkt.