Historyczny medal tarnowskich koszykarzy - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Historyczny medal tarnowskich koszykarzy

Brązowy medal Młodzieżowych Mistrzostw Polski w koszykówce 3x3 w kategorii U-17 chłopców zdobyła ekipa MUKS 1811 Tarnów. W finałowym turnieju, rozegranym w piątek w hali warszawskiego Torwaru, zespół zgłoszony do rywalizacji pod nazwą Trzech Kumpli, odniósł cztery zwycięstwa oraz doznał dwóch porażek.

Brązowi medaliści Młodzieżowych Mistrzostw Polski w koszykówce 3x3, ekipa Trzech Kumpli

Dla drużyny trenera Łukasza Stawarza, droga do finału prowadziła przez eliminacyjne turnieje w Giżycku, Łańcucie, Krakowie i Łodzi. W każdym z nich, ekipa nad którą partnerską opiekę objął tarnowski Browar Trzech Kumpli, plasowała się w czołowej czwórce.

W finale, rozegranym z udziałem najlepszych szesnastu zespołów, tarnowianie w fazie grupowej pokonali 22-7 Gimbasket Wrocław i 21-12 Szkołę Gortata PG II Gdańsk oraz ulegli 14-21 GTK Gliwice, która zakończyła turniej na drugiej pozycji. W ćwierćfinale nasz zespół zwyciężył 21-17 MKS Nysa Kłodzko, aby w półfinale ulec 18-21 późniejszym złotym medalistom, WKK Wrocław. W pojedynku o trzecie miejsce, ekipa Trzech Kumpli zwyciężyła 21-16 Profbud Legię Warszawa, zdobywając dla Tarnowa pierwszy w tej odmianie koszykówki medal mistrzowskiej imprezy.

W finałowych zawodach, zespół trenera Łukasza Stawarza wystąpił w składzie: Mateusz Baziak, Igor Michalski, Szymon Witek oraz Mikołaj Wróbel. We wcześniejszych turniejach jego barwy reprezentował także Szymon Skrzypek.

Dzień później o medale Młodzieżowych Mistrzostw Polski w kategorii U-23 walczyła drużyna MUKS 1811 Tarnów, grająca pod nazwą Charakterny Ortopeda (patronat nad nią objął były koszykarz Unii, Tomasz Witek). Prawo gry w Warszawie wywalczyła ona dzięki dobrej postawie w turniejach w Krakowie, Łodzi i Opolu. Mimo ambitnej postawy, będący najmłodszą drużyną w finale (średnia wieku 18 lat), tarnowianie zakończyli zmagania w fazie grupowej i zostali sklasyfikowani na szesnastym miejscu w Polsce. W stolicy tarnowska ekipa wystąpiła w składzie: Mateusz Baziak, Szymon Skrzypek, Michał Walnik i Jakub Więckowski. We wcześniejszych turniejach grali także: Andrzej Schabowski, Sebastian Szabaciuk oraz Adrian Szumlański.