Inauguracyjna przegrana młodych „Jaskółek” - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Inauguracyjna przegrana młodych „Jaskółek”

W inauguracyjnym meczu Centralnej Ligi Juniorów U-15 piłkarze Unii Tarnów zapłacili niestety frycowe. Z przebiegu spotkania rozegranego w sobotę na boisku ze sztuczną trawą w Woli Rzędzińskiej nie zasłużyli bowiem na porażkę, tymczasem przegrali z AP TOP54 Biała Podlaska 0-1 (0-0).

Mecz Centralnej Ligi Juniorów U-15 w piłce nożnej: Unia Tarnów - AP TOP 54 Biała Podlaska

W pierwszej połowie zespół trenowany przez Łukasza Jamroga miał kilka sytuacji strzeleckich, żadnej z nich tarnowianie nie zamienili jednak na bramkę. Na dziesięć minut przed końcem spotkania gospodarze stworzyli sobie jeszcze jedną świetną okazję do zdobycia pierwszego, historycznego gola w młodzieżowej ekstraklasie, nie potrafili jednak umieścić piłki w pustej praktycznie bramce. Tymczasem w 77 min Bartosz Nieciecki pokonał Jana Mazurkiewicza technicznym strzałem zza pola karnego i komplet punktów pojechał do Białej Podlaskiej.

- Nie ukrywam, że czuję po tym meczu duży niedosyt, nie zasłużyliśmy bowiem na porażkę. W pierwszej połowie byliśmy lepsi od rywala, grając naprawdę dobrą piłkę. Przeciwnicy nie mogli wówczas poradzić sobie z naszym pressingiem, okazje do strzelenia bramki stwarzając jedynie po stałych fragmentach gry. Po zmianie stron spotkanie było znacznie bardziej wyrównane, tym niemniej mecz powinien zakończyć się naszym zwycięstwem lub remisem – podsumował sobotni mecz trener Łukasz Jamróg.

Unia: Jan Mazurkiewicz – Kacper Konieczny, Przemysław Dzióbak, Szymon Zbierzkowski – Bartłomiej Szarek, Bartosz Solarz, Filip Bober, Łukasz Musiał – Olaf Kantor (60 Filip Szczurek), Jakub Hajdo – Fabian Jasiak (64 Franciszek Woloszczuk).