Inauguracyjna wygrana koszykarzy - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Inauguracyjna wygrana koszykarzy

Rozpoczęły się rozgrywki małopolskiej grupy trzeciej ligi koszykówki mężczyzn. Jedną z siedmiu występujących w niej drużyn jest ekipa MUKS 1811 Unii Tarnów, której szkoleniowcem jest Jarosław Mosio.

Kosz i piłka do koszykówki

Oprócz tarnowian w lidze rywalizują: Cracovia 1906 Kraków, Korona 1919 Kraków, Elektret Limanowa, MKS Gorlice, Skawa Wadowice oraz UKS Regis Wieliczka. Awans do turniejów Polskiego Związku Koszykówki o wejście do drugiej ligi zapewnią sobie trzy najlepsze zespoły.

Zespół MUKS 1811 Unii Tarnów złożony jest głównie z koszykarzy urodzonych w latach 2007-2008. Jedynymi wyjątkami są tu nieco tylko starsi: Szymon Witek (rocznik 2006) oraz jedyny w tym gronie zawodnik pełnoletni, urodzony w roku 2005 Igor Szczerba.

Na inaugurację, tarnowianie zmierzyli się w Krakowie z tamtejszą Koroną 1919. Po pierwszej połowie wydawało się, że mecz zakończy się wygraną gospodarzy, którzy na przerwę zeszli przy korzystnym dla siebie rezultacie 39-22. Po trzydziestu minutach straty MUKS 1811 Unii zmalały jednak do 5 „oczek” (47-52). W czwartej kwarcie tarnowianie zdobyli natomiast sześć punktów więcej od rywali, zwyciężając 70-69 (13-16, 9-23, 25-13, 23-17).

W drugim spotkaniu o trzecioligowe punkty, zespół trenera Jarosława Mosio zmierzy się w hali Miejskiego Domu Sportu w Tarnowie-Mościcach z Elektretem Limanowa. Spotkanie to rozegrane zostanie w najbliższą niedzielę, 29 października o godz. 13. Zespół z Limanowej również rozpoczął sezon od wygranej, w pierwszej kolejce pokonując w swojej hali 77-63 Skawę Wadowice.