„Iskierki” wicemistrzyniami Polski - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

„Iskierki” wicemistrzyniami Polski

W rozegranym wczoraj w Ząbkach, finałowym meczu Centralnej Ligi Juniorek U-15 w piłce nożnej, TS Iskra Tarnów przegrała z AP Diamonds Academy Warszawa 1-4 (0-1). Tarnowianki zakończyły więc rozgrywki ze srebrnym medalem, co jest olbrzymim osiągnięciem klubu powstałego dopiero w zeszłym roku.

Wicemistrzynie Polski do lat 15, piłkarki TS Iskra Tarnów

Wynik finału sugerować mógłby łatwą wygraną warszawianek, tymczasem jeszcze na pięć minut przed końcem podstawowego czasu podopieczne trenerów Michała Jarząba i Jacka Ćwika przegrywały tylko 1-2. „Katem” zespołu z Tarnowa okazała się Weronika Araśniewicz, która zdobyła wszystkie cztery bramki dla nowych mistrzyń Polski.

Pierwsza z nich padła w 7 min, gdy Weronika Araśniewicz strzałem głową sfinalizowała wrzutkę z rzutu rożnego. Sporo emocji dostarczyły kibicom pierwsze minuty po zmianie stron. W 43 min Milena Gołąb po raz drugi skapitulowała po strzale Weroniki Araśniewicz, trzy minuty później celnie główkowała natomiast Zuzanna Wróbel. W 64 min mogło być 2-2, ale po strzale Blanki Zając piłka trafiła w poprzeczkę. Trzecia bramka dla zespołu z Warszawy padła w 76 min po kolejnej centrze z narożnika boiska, zakończonej trafieniem Weroniki Araśniewicz. W doliczonym czasie gry (80+7 min) trafiła ona jeszcze z 7 m, ustalając wynik spotkania.

TS Iskra: Milena Gołąb – Zuzanna Wróbel, Natalia Olchawska, Natalia Gala (72 Julia Damian), Karolina Najberek – Blanka Zając, Aleksandra Dziurda (59 Katarzyna Sowa), Julia Sieczka, Gabriela Krawczyk – Wiktoria Krawczyk, Julia Dziurdzia.