Iskra praktycznie zapewniła sobie awans - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Iskra praktycznie zapewniła sobie awans

Piłkarze Iskry Tarnów, już po pierwszym meczu barażowym praktycznie zapewnili sobie prawo gry w przyszłym sezonie w klasie „A”. W spotkaniu rozegranym w Koszycach Małych, nasz zespół pokonał tamtejszą Victorię 7-0 (4-0).

Piłka do piłki nożnej

Konfrontacja jedenastego zespołu klasy „A” (Victoria) i trzeciej drużyny klasy „B” (Iskra) od początku przebiegała pod dyktando „jedenastki” z Tarnowa. Goście objęli prowadzenie już w 7 min po strzale swojego kapitana Miłosza Mosio. Kolejne dwie bramki padły w 23 i w 42 min po strzałach Kamila Beściaka, a wynik do przerwy ustalił w 45 min Łukasz Wójcik, kierując piłkę do swojej bramki.

Po zmianie stron na trafienia czekać trzeba było do końcowego kwadransa. W 77 min prowadzenie Iskry podwyższył Bartłomiej Jarmuła. Ostatnie dwie bramki padły natomiast po strzałach zawodników rezerwowych, którzy na boisku zameldowali się w 75 min. Szóstą zdobył w 83 min Sebastian Bieniarz, a wynik na 7-0 (4-0) dla Iskry ustalił dwie minuty później Mariusz Tarasek.

Spotkanie rewanżowe rozegrane zostanie jutro (piątek, 30 czerwca) na stadionie Iskry. Pierwszy gwizdek rozlegnie się w nim o godz. 18.