„Jaskółki” nadal bez punktów w tym roku - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

„Jaskółki” nadal bez punktów w tym roku

Piątkowa porażka 29-33 (17-18) poniesiona w domowym meczu dwudziestej drugiej serii z Energą Wybrzeże Gdańsk zepchnęła zespół Grupy Azoty Unii Tarnów na jedenaste miejsce w tabeli Orlen Superligi piłkarzy ręcznych. Dla podopiecznych trenera Marcina Janasa była to piąta przegrana w piątym tegorocznym meczu, trzecia poniesiona z zespołem niżej notowanym w tabeli.

Mecz Orlen Superligi piłkarzy ręcznych: Grupa Azoty Unia Tarnów - Energa Wybrzeże Gdańsk

Spotkanie rozpoczęło się od trafienia Jovana Milicevicia, ale w 7 min Paweł Podsiadło wyprowadził nasz zespół na prowadzenie 4-2. Po dwóch celnych rzutach Patryka Pieczonki, w 7 min było wprawdzie 4-4, ale sześć minut później trzecią tego dnia bramkę zdobył Jakub Adamski i na tablicy pojawił się wynik 7-4. W 15 min „Jaskółki” wygrywały jeszcze 9-6, dwie bramkowe akcje najskuteczniejszego na boisku – 10 goli – Mateusza Jachlewskiego – doprowadziły jednak w 17 min do remisu 9-9. Po okresie wyrównanej gry, w 23 min gospodarze prowadzili 14-13. Kolejne trzy bramki zdobyli jednak gdańszczanie i na trzy minuty przed końcem pierwszej połowy to oni wygrywali 16-14. Po trafieniu Dzmitrya Smolikaua i rzucie karnym Marcela Zdobylaka, tarnowianie doprowadzili do dziewiątego w tej odsłonie remisu (16-16 w 29 min), ostatecznie zeszli jednak do szatni z jednobramkową stratą.

Druga połowa rozpoczęła się od gry bramka za bramkę, w 37 min po rzucie Macieja Papiny było jednak 20-22. Sześć minut później Aliaksandr Bushkou doprowadził do wyniku 23-23, ale w 49 min tarnowianie przegrywali 24-27. Po akcjach Pawła Podsiadły i Jakuba Adamskiego, w 51 min przewaga przyjezdnych zmalała wprawdzie do jednej bramki (27-26), dwa trafienia Mateusza Jachlewskiego przywróciły jednak trzybramkowe prowadzenie gdańszczan (29-26 w 53 min). Pięć minut później Patryk Pieczonka powiększył dzielący oba zespoły dystans do czterech „oczek” (31-27) i było praktycznie po meczu. Końcowe sekundy przyniosły już tylko kosmetyczną zmianę rezultatu. Najlepszym zawodnikiem meczu uznany został Patryk Małecki, kończąc spotkanie ze skutecznością 29 proc.

Grupa Azoty Unia: Patryk Małecki, Jakub Wysocki - Paweł Podsiadło 8, Jakub Adamski 4, Dzmitry Smolikau 4, Marcel Zdobylak 3, Albert Sanek 2, Jakub Sikora 2, Jakub Tokarz 2, Aliaksandr Bushkou 1, Korneliusz Małek 1, Vladyslav Parovinchak 1, Michał Słupski 1, Przemysław Mrozowicz.