„Jaskółki” nie pojadą w finale - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

„Jaskółki” nie pojadą w finale

Żużlowcom tarnowskiej Grupy Azoty Unii Tarnów nie udało się niestety awansować do finałowego turnieju Młodzieżowych Mistrzostw Polski Par Klubowych. W zawodach w Lublinie zajęli oni trzecie miejsce, a awans do finału uzyskały dwie najlepsze pary.

ŻTarnowianie rozpoczęli starty od remisu 3-3 z parą Włókniarza Vitroszlif CrossFit Częstochowa. W biegu tym pierwszy linię mety minął Patryk Rolnicki, a Michał Nowiński zanotował defekt. Podziałem punktów zakończyła się także rywalizacja tarnowskiej pary z duetem Stali Rzeszów. Kolejny komplet punktów wywalczył w tym wyścigu Rolnicki, a Nowiński przyjechał ostatni. Najlepszy występ zanotowali nasi zawodnicy w konfrontacji z parą Speed Car Motoru Lublin, a właściwie z osamotnionym Krystianem Włodarczykiem, gdyż Maciej Kuromonow został wykluczony za przekroczenie czasu 2 minut. Wyścig ten zakończył się wygraną Rolnickiego, a Nowiński wywalczył w nim dwa punkty. W ostatniej gonitwie, tarnowianie przegrali 1-5 z Fogo Unią Leszno; punkt zdobył tym razem Nowiński, a Rolnicki zaliczył niegroźny upadek.

Awans do finału w Rybniku wywalczyły pary klubów z PGE Ekstraligi, czyli Fogo Unii Leszno i Włókniarza Vitroszlif CrossFit Częstochowa. Najlepszym zawodnikiem lubelskiego turnieju był powołany do reprezentacji na Drużynowy Puchar Świata, Bartosz Smektała z Fogo Unii Leszno.

Wyniki: 1. Fogo Unia Leszno – 19 pkt., 2. Włókniarz Vitroszlif CrossFit Częstochowa – 15 pkt., 3. Grupa Azoty Unia Tarnów – 12 pkt. (Patryk Rolnicki – 9 (3,3,3,u), Michał Nowiński – 3 (d,0,2,1), Krystian Stefanów – ns), 4. Stal Rzeszów – 8 pkt., 5. Speed Car Motor Lublin – 5 pkt.

Dzisiaj tarnowian czeka kolejny start na torze w Lublinie. O godz. 17.30 rozpocznie się na nim bowiem turniej ostatniej rundy Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów.