„Jaskółki” nie sprostały liderowi - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

„Jaskółki” nie sprostały liderowi

W ósmym meczu Centralnej Ligi Juniorów U-15, siódmej porażki doznali piłkarze Unii Tarnów. Młode „Jaskółki” w wyjazdowym spotkaniu uległy 1-6 (0-3) Wiśle Kraków, z którą dziesięć dni wcześniej przegrały na swoim boisku tylko 1-3.

Mecz Centralnej Ligi Juniorów U-15 w piłce nożnej: Unia Tarnów - Wisła Kraków

Pierwsza bramka w meczu rozegranym na głównym boisku Akademii Piłkarskiej Wisły, padła już w 2 min, gdy Jana Mazurkiewicza pokonał Michał Prochwicz. Przed przerwą tarnowski bramkarz jeszcze dwukrotnie wyciągał piłkę z siatki. W obu przypadkach – 28 i 37 minuta – do kapitulacji zmusił go Filip Kowalski.

Po zmianie stron, rezultat ustalony do przerwy bardzo długo nie ulegał zmianie, w końcowym kwadransie padły jednak jeszcze cztery bramki. Pierwszą z nich zdobył w 67 min Hugo Woyna-Orlewicz. Na 5-0 dla lidera podwyższył w 74 min Maciej Jania, a trzy minuty później po raz drugi na listę strzelców wpisał się Hugo Woyna-Orlewicz. Honorową bramkę dla zespołu trenera Łukasza Jamroga zdobył w 79 min Kacper Konieczny.

Unia: Jan Mazurkiewicz (75 Jakub Strzałka) – Eryk Kurek (41 Szymon Kolasiński), Szymon Zbierzkowski, Olaf Kantor (65 Aleksander Wójcik), Bartosz Solarz (70 Maxim Garncarz), Kacper Konieczny, Przemysław Dzióbak, Fabian Jasiak (50 Filip Padło), Jakub Hajdo, Franciszek Woloszczuk, Łukasz Musiał (65 Miłosz Różycki).