„Jaskółki” poza finałem MMPPK - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

„Jaskółki” poza finałem MMPPK

Żużlowcom tarnowskiej Unii nie udało się awansować do finału Młodzieżowych Mistrzostw Polski Par Klubowych. W półfinałowym turnieju rozegranym wczoraj na torze w Opolu, zawodnicy „Jaskółek” zajęli trzecie miejsce. Awans do finału, który odbędzie się 17 sierpnia w Gorzowie wywalczyły ekipy Speed Car Motoru Lublin i ROW-u Rybnik.

Unię we wczorajszych zawodach reprezentowali Mateusz Cierniak i Przemysław Konieczny. Pierwszy ich start przypadł na trzeci wyścig, w którym nasza para pokonała 5-1 duet Speedway Wandy Śląska Świętochłowice. Pierwszy na mecie zameldował się Mateusz Cierniak, wyprzedzając Przemysława Koniecznego oraz Mateusza Packa (Krystian Stefanów zaliczył defekt jadąc na ostatniej pozycji).

W biegu piątym ponownie triumfował Mateusz Cierniak, wyprzedzając Patryka Wojdyłę i Mateusza Panicza z Betardu Sparty Wrocław (Przemysław Konieczny został z tej gonitwy wykluczony). W trzecim starcie tarnowianie nie sprostali ekipie z Rybnika. W wyścigu dziewiątym zwyciężył Mateusz Tudzież przed Robertem Chmielem, Mateuszem Cierniakiem i Przemysławem Koniecznym.

Jedenasty bieg przyniósł trzecie tego dnia zwycięstwo Mateusza Cierniaka, który w pokonanym polu zostawił Jarosława Krzywosza z OK. Bedmet Kolejarza Opole, Przemysława Koniecznego oraz drugiego zawodnika gospodarzy, Mateusza Dula. Na zakończenie zawodów „Jaskółki” zmierzyły się z duetem Speed Car Motoru Lublin. Rywalizacja w biegu czternastym zakończyła się wygraną Wiktora Lamparta, a kolejne miejsca zajęli: Mateusz Cierniak, Wiktor Trofimow oraz Przemysław Konieczny. Dla ekipy z Lublina był to jedyny punkt stracony w turnieju.