„Jaskółki” w trzeciej lidze! - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

„Jaskółki” w trzeciej lidze!

Do trzech razy sztuka powiedzieć można po wczorajszym rewanżowym meczu barażowym o awans do trzeciej ligi piłki nożnej. Piłkarze Unii Tarnów w spotkaniu rozegranym na Stadionie Miejskim w Tarnowie-Mościcach pokonali 4-0 (2-0) Wiślan Jaśkowice i po dwóch wcześniejszych nieudanych próbach powrócili w szeregi trzecioligowców.

Gospodarze objęli prowadzenie w 30 min, gdy Artur Biały wykorzystał podanie Łukasza Popieli, wygrywając pojedynek jeden na jednego z Marcinem Cabajem. Cztery minuty później doświadczony bramkarz Wiślan wyciągał piłkę z siatki po raz drugi. Tym razem na listę strzelców wpisał się Łukasz Popiela, główką finalizując wrzutkę z lewej strony boiska Kacpra Nytko.

Dwubramkowe prowadzenie do przerwy zapewniało awans piłkarzom Unii, którzy w pierwszym meczu przegrali w Skawinie 1-2. Podopieczni trenera Daniela Bartkowskiego nie zamierzali jednak spocząć na laurach. W 72 min kontra „Jaskółek” zakończyła się drugim tego dnia trafieniem Artura Białego, a w 87 min wynik ustalił strzałem z rzutu karnego, wprowadzony na boisko niespełna kwadrans wcześniej, Tiago Lopes.

Unia: Łukasz Lisak – Henry Mabassa, Adam Kokoszka, Jacek Malisz – Kamil Tyrka (55 Paweł Węgrzyn), Kacper Ostrowski (60 Dominik Wardzała), Patryk Orlik, Artur Biały (85 Mateusz Nowak), Wiktor Putin (75 Szymon Adamski), Kacper Nytko – Łukasz Popiela (75 Tiago Lopes).