Jedenaście bramek futsalistów Unii - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Jedenaście bramek futsalistów Unii

Zgodnie z przypuszczeniami, futsaliści Unii Tarnów nie mieli problemów ze zdobyciem trzech punktów w wyjazdowym meczu ze Stalą Mielec. Podopieczni trenera Jakuba Drwala przerwali w ten sposób serię trzech meczów bez wygranej, a zwycięstwo to pozwoliło im na powrót na siódme miejsce w tabeli.

Futsaliści Unii Tarnów

Wynik sobotniego meczu otworzył w 4 min Damian Chudyba. W 10 min do remisu doprowadził Dawid Stypa, ale po strzałach Konrada Podobińskiego (11 min) i Dawida Sojdy (13 min), Unia prowadziła 3-1. Samobójcze trafienie Konrada Stańczyka zmniejszyło straty mielczan do jednego „oczka” (2-3 w 14 min), ale w 17 min futsalista Unii trafił do właściwej bramki i nasz zespół ponownie wygrywał różnicą dwóch trafień. Chwilę później na listę strzelców wpisał się Mateusz Mroczka i był to ostatni celny strzał w pierwszej części meczu.

Po zmianie stron na listę strzelców wpisywali się już tylko futsaliści „Jaskółek”. Prowadzenie naszego zespołu podwyższył w 28 min Marcin Gruszka. Trzy minuty później drugą swoją bramkę zdobył Damian Chudyba, a w 32 min w jego ślady poszedł Konrad Podobiński. Od kolegów z zespołu nie chciał być gorszy Marcin Gruszka, po jego strzałach z 37 min i 40 min, Unia wygrywała 10-2. Drugie w tym sezonie wyjazdowe zwycięstwo naszej drużyny przypieczętował Dawid Sojda, ustalając rezultat na 11-2 (5-2).

Unia: Michał Nosek – Marcin Gruszka 3, Dawid Sojda 2, Konrad Stańczyk 1, Michał Sieńczak oraz Dominik Strzelecki – Damian Chudyba 2, Konrad Podobiński 2, Mateusz Mroczka 1, Szymon Adamski, Tomasz Armatys, Konrad Fryś, Dominik Wardzała.