Jedenaście bramek piłkarzy Metalu - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Jedenaście bramek piłkarzy Metalu

Trzy zwycięstwa i trzy porażki tak przedstawia się bilans weekendowych występów męskich zespołów z naszego miasta, walczących o punkty w seniorskich ligach piłki nożnej. Uwagę zwraca bardzo dobra dyspozycja strzelecka piłkarzy Metalu oraz pierwszy w tym sezonie komplet punktów drugiej drużyny Unii Tarnów.

Piłka do piłki nożnej

W dziesiątej kolejce trzeciej ligi, tarnowska Unia w domowym meczu przegrała 0-1 (0-0) z Siarką Tarnobrzeg. W spotkaniu rozegranym na stadionie Tarnowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Piłsudskiego jedyna bramka padła w 58 min, a jej autorem był Łukasz Siedlecki. „Jaskółki” nie poprawiły rzecz jasna swojego ostatniego miejsca w tabeli, a do przedostatniego KS Wiązownica tracą już pięć punktów.

W piątej lidze, na stadionie przy ul. Bandrowskiego doszło do derbowego pojedynku pomiędzy Tarnovią, a Unią II Tarnów. Zakończył się on wynikiem 1-0 (0-0) dla rezerw Unii, a losy spotkania rozstrzygnęły się w 90 min po strzale Miłosza Iżewskiego. Pierwsza w tym sezonie wygrana dała Unii II awans na czternaste miejsce, Tarnovia nadal pełni natomiast w tabeli rolę „czerwonej latarni”.

W innym meczu dziewiątej kolejki piątej ligi, Metal Tarnów w domowym spotkaniu rozgromił 11-0 (4-0) GKS Gromnik. W pierwszej połowie łupem bramkowym podzielili się Igor Dubas (23 i 36 min) oraz Filip Jaśkiewicz (41 i 45 min). Ten ostatni w 55 min podwyższył prowadzenie gospodarzy, notując tym samym hat-trick. Kolejne trafienia były dziełem Damiana Chudyby (57 min) oraz Dariusza Rajczyka (61 min). W 65 i 68 min na listę strzelców wpisał się natomiast wprowadzony na boisko w 62 min Damian Wolański. Autorem dziesiątej bramki był w 71 min Aleksander Wójcik, a wynik ustalił trzy minuty później Przemysław Kapek. Zwycięstwem tym zespół z ulicy Warsztatowej umocnił się na pozycji wicelidera.

Nadal bez zwycięstwa pozostaje występująca w klasie „A”, Iskra Tarnów. W meczu siódmej kolejki, grający przed swoimi kibicami tarnowianie ulegli 1-5 (0-1) Dunajcowi Zbylitowska Góra. Wynik spotkania otworzył w 28 min Bartosz Bartnik. Ten sam zawodnik w 48 min podwyższył prowadzenie gości, a następne dwie bramki dla Dunajca padły po strzałach Dawida Fronka (53 i 65 min). Honorowego gola dla Iskry strzelił w 66 min Miłosz Mosio, a ostatnia bramka padła w 88 min po trafieniu Przemysława Orkisza. Po tej przegranej, Iskra zajmuje w tabeli przedostatnie, trzynaste miejsce.

W siódmej kolejce klasy „B” kolejne efektowne zwycięstwo odniosły rezerwy Metalu Tarnów, umacniając się tym samym na trzecim miejscu w tabeli. Tarnowianie w wyjazdowym meczu pokonali 7-1 (3-1) grającą w dziesięcioosobowym składzie Victorię Koszyce Małe. Długo nic nie wskazywało na tak efektowną wygraną gości. W 23 min objęli oni wprawdzie prowadzenie po strzale Patryka Witka, ale w 39 min do remisu doprowadził Adrian Kozioł. Potem między słupki trafiali jednak już tylko tarnowianie (mimo że od 38 minuty przyszło im grać w osłabieniu po drugiej żółtej kartce dla Łukasza Barana). Jeszcze przed przerwą dokonali tego Arkadiusz Rajczyk (40 min) oraz Patryk Witek (44 min). Po zmianie stron trzy kolejne trafienia dołożył Arkadiusz Rajczyk (74, 82 i 86 min), w 80 min na listę strzelców wpisał się również Oliwier Kozłowski.